Jeżeli nie interesują nas obrazy to zawsze możemy popatrzeć na rzeźby

By admin
Czasem dzieje się tak, że nie idziemy do muzeów, ani do najmniejszych galerii, gdyż obrazy nas męczą, nie rozumiemy się na nich oraz nie chcemy wydawać finansów, żeby przemieszczać się od obrazu do obrazu, skoro możemy je obejrzeć także w sieci. Jednak jeżeli pragniemy być chociaż trochę bliżej sztuki, to powinniśmy sprawdzić, czy nie przypodoba nam się czasami to, co proponuje nam galeria rzeźby.


galeria
Galeria rzeźby ma w sobie sztukę realistyczną, jak i wytwór wyobraźni twórcy

Mamy szansę się tam zetknąć ze sztuką realistyczną, która będzie prezentowała wyrzeźbionych ludzi, lub produkty codziennego użytku, które świetnie znamy. Lecz możemy także spotkać się z rzeźbami, które przedstawiają artystyczną wizję, z którą będziemy musieli się zmierzyć i będziemy musieli zobaczyć, czy dostrzegamy w niej to samo, co dostrzegał w niej artysta.


Rzeźbę warto podziwiać z każdej strony

W rzeźbach nieprawdopodobne jest to, że nie uda się ich zobaczyć na zdjęciu, gdyż nawet kiedy będą pokazane z każdej strony, to nie będziemy posiadali na nie przestrzennego spojrzenia oraz ma szansę się okazać, że wtedy nie dostrzeżemy czegoś nieprawdopodobnie ważnego. Przez to właśnie żeby oglądać te rzeźby trzeba skierować się do galerii, należy wyszukać czas, by mieć szansę się zetknąć ze sztuką w sensie dosłownym, aby mieć szansę w nią wniknąć i poczuć ją dookoła siebie (link na blueandgreen.pl).
Kiedy nie mamy gwarancji czy to nam się spodoba, to trzeba na początku udawać się tylko na darmowe wernisaże, które są dostępne dla wszystkich, a dopiero kiedy uzyskamy gwarancję, że to naprawdę jest dla nas oraz że podoba nam się to co dostrzegamy, to
galeria
wtenczas zaczniemy odwiedzać te bardziej znane galerie i wystawy, które będą płatne.

Sztuka proponuje nam wiele rozwiązań oraz nie należy się przed nią zamykać

Sztuka zmienia nasz charakter, lecz także wrażliwość na otaczający nas świat, przez to nie powinniśmy się przed nią zamykać. Jeśli nie odpowiada nam jej jedna dziedzina, to musimy szukać innych możliwości kontaktu z nią, tak abyśmy w końcu wyszukali to, co będzie nam odpowiadało oraz co będzie nas zadowalało. Rzeźba to jeden z tych wytworów artystycznych, na który potrzeba sporo czasu i uwagi, przez to właśnie musimy przeznaczyć troszkę czasu na jej lepsze poznanie.
Źródło : http://blueandgreen.pl/