Na co zwrócić uwagę przy wyborze porządnego filmu na wieczór?

By admin
Produkcje filmowe od lat cieszą się niemalejącym zainteresowaniem widzów. Produkcja filmowa przemawia do wyobraźni konsumenta bardziej niż książka, ponieważ na długo zapisuje się w świadomości widza. Oczywiście produkcja kinowa nie wyręczy solidnej książki, niemniej jednakże kino może na trwałe zmienić oblicze naszej kultury. Aktualnie powstaje coraz więcej filmów. Widz nie ma łatwego wyboru, gdyż dobrych i złych filmów przybywa. Kłopot jest w tym, że niełatwo jest czasem rozpoznać, która twórczość jest którą.
półka z filmami DVD
Autor: Angel Ganev
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko jest doradzić kinomanowi konkretną produkcję. Kłopot tkwi w tym, że każdy widz ma swoje upodobania. Pierwszy woli western, drugi kryminał. Ktoś inny woli natomiast film wojenny. Dlatego trudno jest podać nazwę konkretnego filmu, chyba że bez wątpienia jest on świetny. Istnieją jednakże pewne zasady, które mogą pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru (zobacz propozycje: warto zerknąć).Pierwszą z nich jest to, kto jest reżyserem danej produkcji. Profesjonalny reżyser potrafi nawet przy produkcji niskobudżetowej zrobić dobre kino. Także zostawia w swojej produkcji swój światopogląd. Jeśli nasz pogląd na świat odpowiada spojrzeniu na świat konkretnego twórcy, to łatwiej się wtedy ogląda film.

Kolejnym aspektem jest obsada. Wiadomo, że porządni aktorzy są bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu kinematograficznym. Od ich gry zleży tak naprawdę, czy zostaną zrealizowane zamierzenia reżysera i scenarzysty. Też ważne jest to, czy film spodobał się na tyle, że zdecydowano się na produkowanie gadżetów związanych z jego tematyką, a tu przykłady - link.

Nie warto zasiadać do serialu, o którym ma się niewielką wiedzę. W obecnym szybkim świecie oglądanie niesprawdzonych produkcji jest stratą czasu. Nie jest przecież problemem sprawdzenie, czy jakaś produkcja cieszy się uznaniem widzów. W Internecie jest wiele miejsc, gdzie internauci wyrażają opinie na temat jakiegoś filmu. Tam można poznać szczere i fachowe wypowiedzi, które na pewno pomogą dokonać należytego wyboru. Jeśli pozytywnie na temat danego filmu wyraża się 1000 widzów, to bez wątpienia można być pewnym tego, że jest to film spełniający nasze oczekiwania.

Innym miernikiem jakości danej produkcji będą nagrody filmowe wręczane przez szacowne gremia ekspertów. Jednakże wiele kontrowersji, które rodzi się pod ich wpływem każe cenić o wiele wyżej opinie internautów, którzy już dany film oglądali i mają swoje zdanie na ten temat.