Escape room - nowoczesny format rozrywki w metropolii kraju.

By admin
Jeszcze kilka lat temu rozrywka kojarzyła się z wyjściem do kina, teatru lub zebrania wśród kolegów. Kiedy spotykaliśmy się z znajomymi standardowo umilaliśmy sobie czas grając w planszówki, grając w karty jak i gry sprawnościowe jak np. Twister.

escape room
Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach takie spotkania, na których bawimy się w takie zabawy to sporadyczność. Obecnie mało kiedy spotykamy się na tzw. domówkach. Zazwyczaj spotykamy się ze znajomymi w klubach, restauracjach lub barach. Więcej informacji na stronie: (http://lockme.pl/gdzie-w-polsce-mozna-zagrac-i-ile-jest-pokoi/) A z przyjemności ostatnio wyjątkowo popularne stają się gry, które mają nazwę escape room.

To gra przeniesiona z fikcyjnego do realnego otoczenia. Jako gra komputerowa zdobyła olbrzymią rzeszę miłośników. Z racji tak dużej popularności zamierzono przenieść grę ze świata wirtualnego do realnego. Innowatorami w tym są Japończycy, którzy to w 2004 roku otworzyli naczelny na globie pokój. Kolejnym państwem, jaki zdecydował się otworzyć pokój z serii escape room były Stany Zjednoczone. Do kraju ta rozrywka trafiła w 2014 roku, kiedy to pierwotny pokój uruchomiony został we Wrocławiu. Jednak najwięcej tego typu pokoi w Polsce jest w Warszawie.Escape room Warszawa rozporządza obecnie 19 pokoi. By odwiedzić wszystkie dane pokoje potrzebujemy tysiąc pięćdziesiąt minut. W skrócie powiemy cokolwiek o regułach tej gry. Zasady są bardzo łatwe: trzeba w określonym czasie wyjaśnić wszystkie szarady i układanki, które były przyszykowane przez twórców pokoju. W zależności od trudności pokoju posiadamy różnego rodzaju banalne lub trudniejsze szarady.

Rozrywka dedykowana jest dla grup składający się z 2 do 5 graczy. Rozgrywający muszą ze sobą współdziałać, ponieważ bez wspólnej komunikacji oraz współdziałania prawie niemożliwe jest rozstrzygnięcie większości szarad a w skutek czego wyjście z pokoju w określonym czasie. Przyjemność jest bardzo popularna, ponieważ obecnie jest to jedyna drużynowa rozgrywka, która zmusza w rozgrywających zasady współpracy logicznego analizowania oraz sprawnego łączenia epizodów. Pokoje serii escape room Warszawa są najbardziej odwiedzane w całym kraju. Dzięki czemu jest renomowanym pokojem.