płyty

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/krakow-rynek.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Płyty winylowe – dlaczego wciąż można z nich korzystać?

muzyka
W historii całego, ogólnie pojętego przemysłu muzycznego znanych było już sporo rozmaitych nośników, które były charakterystyczne dla konkretnych okresów. Przez długi czas niepodzielnie rządziły tutaj na przykład płyty kompaktowe, które aktualnie zostały wyparte przez rozmaite nośniki elektroniczne – obecnie przechowujemy muzykę przede wszystkim w pamięciach naszych komputerów albo telefonów komórkowych. Tak szybko rozwój technologii oraz zmiany jakie przyszły razem z nim nie oznaczają jednak, że pewne bardziej wiekowe już rozwiązania straciły na swojej aktualności. Idealnym przykładem są tutaj przede wszystkim płyty winylowe, które pomimo swego wieku wciąż cieszą się bardzo dużą popularnością. Wprawdzie na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane tylko za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale obecnie systematycznie wracają one do łask i coraz więcej ludzi od nowa poznaje ich niesamowite zalety. Zdecydowanie warto zatem zapoznać się z nimi trochę bliżej, bowiem być może będziemy mogli spojrzeć dzięki temu na naszą muzykę od kompletnie innej strony.

More

Zacznij gromadzić płyty najlepszych wykonawców!

koncert
Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com
Z pozoru mogłoby się wydawać, że kupowanie płyt z muzyką już bardzo dawno wyszło z mody, i aktualnie praktycznie mało kto się na to decyduje. Najważniejszym tego powodem jest rzecz jasna internet, a raczej piractwo internetowe.

More

Warto kolekcjonować płyty muzyczne najlepszych wykonawców

Stereo, wieża
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
W tym tekście głównie o muzyce z Islandii. Bo choć statystyczny Polak przede wszystkim słucha anglojęzycznych i polskich piosenek, to jednakże na szczęście nie można powiedzieć, że sporo bardziej niszowi twórcy są u nas najzupełniej ignorowani, niesłuchani.

More