Sztuka prania - wskazówki

By admin
Poprawne czyszczenie konfekcji, pomimo że wpisuje się w naszą powszednią rutynę, jest nie lada kunsztem. Ze względu na powtarzalną istotę tejże pracy, czasami zapominamy o ważnych szczegółach, mogących zoptymalizować pranie tkanin na każdym etapie, zaczynając od segregowania, a skończywszy na poprawnej pielęgnacji pralki. Oto porady, których zastosowanie pomoże opanować sztukę czyszczenia tkanin do perfekcji.
pranie
Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas sortowania prania zwracaj uwagę nie jedynie na barwy, ale również na rodzaj tkanin. Odcienie powinny być podzielone na białe oraz czarne, jako że nawet przy praniu w małych temperaturach niektóre pigmenty mogą farbować. Następnym kryterium w trakcie sortowania będzie rodzaj tkaniny - rozdzielamy pranie zależnie od typu włókien na naturalne oraz sztuczne, bowiem zalecenie dotyczące ich prania są różne. Dobrym wyjściem może być kosz z kilkoma przegródkami na pranie, upraszczającymi segregowanie - polecam informacje.Zawsze stosujmy się do zaordynowań fabrykanta ukrytych w znakach na metce wszytej w odzieży. Jeżeli jakieś okrycie nie posiada metki, obchodźmy się z nim bardzo łagodnie. Aby ochronić odzież przed uszkodzeniami w czasie prania, każdorazowo zasuwajmy suwaki, starajmy się zawiązywać tasiemki jak też nie przepełniajmy bębna. Odzież w szczególności narażoną na uszkodzenia w trakcie prania warto wkładać do specjalnych worków na pranie. Kierujmy baczność
pranie
Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com
także na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do pralki. Pranie ubiorów z poluzowanymi guzikami, biustonoszów w złym stanie bądź ubiorów z rozdarciami, może zaszkodzić nie jedynie pralce, ale dodatkowo ciuchom.


Odpowiednie posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce doskonałego prania. Późniejszy to stosowne załadowanie bębna pralki. Miejmy na uwadze, iż nie należy do pełna napełniać bębna. Pozostawienie wolnej przestrzeni, aby ubrania mogły się bez problemu obracać w bębnie, jest konieczne do pozyskania odpowiednich efektów prania. W zależności od rodzaju materiału powinniśmy pozostawić w pralce prawidłową ilość wolnego miejsca. Materiały bawełniane potrzebują najmniej pustej przestrzeni - starcza jak będzie ona odpowiadać szerokości ręki włożonej nad pranie - ciekawa strona. Z kolei tkaniny syntetyczne muszą zajmować nie więcej aniżeli 40-60procent pralki.