Kulturalne urozmaicenia dla przedszkolaków w Warszawie - spis

By admin
Żywot dorosłych, chociaż pełen czynności za które należy brać odpowiedzialność, może być również ostoją zadumy i relaksu. Miejscami, w których dorosłe dzieci wolą się odprężać są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wyprawić mniejsze dzieci? Może na nową wariację „Brzydkiego kaczątka”? Widowisko opiera się na przesławnej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego rozpoczęcia przykuwa uwagę przedszkolaków. Pojawiają się przyodziani w zabawny sposób aktorzy, którzy chcą zachowywać się jak najciszej, ponieważ nie chcą stać na przeszkodzie autorowi w tworzeniu historii.


widownia w teatrze
Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Kreowana na oczach dzieciaków baśń przedstawia przejścia tytułowego brzydkiego kaczątka. Odróżnia się ono aparycją od swych braci i sióstr, dlatego jest wzgardzane i traktowane gorzej. Czuje się inne i samotne. Uważa, że świat miłuje tylko ładnych. To stwierdzenie obala poeta - www.spektakle-eventy.pl/. Ważniejsze jest posiadanie pięknego serca. Brzydkie kaczątko jest opowieścią, która uczy tej prawdy. Dorośli, którzy przychodzą na to przedstawienie, przyznają, że o tej prawdzie trzeba sobie systematycznie przypominać. Aktorzy przypominali dzieciakom wartości, jakimi należy się kierować w życiu. Podkreślali, że nie wolno naśmiewać się z kaczątka, które jest niekochane i załamane.Pomimo poruszającego przesłania płynącego z przedstawienia, utrzymany został wesoły wydźwięk. Z pewnością przyczyniają się do tego aktorzy, którzy w przedstawieniu oprócz własnej gry używają także pacynek. Lalki przykuwają wzrok pociech i wywołują na ich twarzach uśmiech oraz wiele innych uczuć. W zależności od pokazywanych pacynek, dzieciaki śmieją się lub są bardzo zmartwione traktowaniem kaczątka, które rzeczywiście w porównaniu z innymi kaczątkami wypada kiepsko.


Spektakl „WALIZKA”
Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać powinno.Ogromnym walorem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca emocje, jakie towarzyszą w danym momencie najmłodszym. Swój wkład w zachowanie pozytywnej atmosfery ma też taniec i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem widzów. Ani trochę nie jest trudno znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać odpowiednią propozycję. Artyści, grający dla najmłodszej widowni kochają swoją pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym zadziwiającego, że dorośli uwielbiają spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.