Czy można obecnie latać bez zmartwień? Dowiedz się, co może zadbać o ubezpieczenie!

By admin
Chciałbyś ruszyć w długą drogę, ale na każdym kroku czekają na Ciebie różnorodnego rodzaju kwestie losowe. Nigdy nie masz przekonania, że podczas lotu pilot się nie pomyli i samolot dostanie się bezpiecznie na miejsce docelowe. Czasami może nawet nie ruszyć z lotniska. Strachy umieją zabić w nas pragnienie podjęcia wyprawy. Jak je zmarginalizować? Wystarczy zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie.
Ciągle niewiele osób kupuje dodatkowe ubezpieczenie na czas podróży, co w rezultacie potrafi prowadzić do problemów.

pasażerowie i odwołany lot samolotu
Autor: Cha già José
Źródło: http://www.flickr.com
Większość z pasażerów nie do końca wie, jakie są prawa pasażera (kliknij). Wierzymy w to, że nic negatywnego się nie wydarzy, a nabyty bilet uważamy za gwarancję lotu. Są tacy, co boją się wzlecieć ponad ziemię. Obawiają się spaść z wysokości, jak mityczny Ikar i tylko z ewentualną katastrofą lotniczą kojarzą niebezpieczeństwo podróży lotniczej. Tymczasem dużo częstszym powikłaniem jest odwołany lot. Odszkodowanie w takich przypadkach powinno być łatwe do otrzymania. Niemniej brak obecności na rozmowie biznesowej nieopodal docelowego lotniska lub niemożność wykorzystania wakacji zgodnie z upragnionym planem, wywołuje trudne do wycenienia straty. Czy da się przed tym zabezpieczyć? Niestety żadne ubezpieczenie nie zapewni transportu do miejsca docelowego w tym samym czasie, w którym nastąpiłby on w przypadku, gdy samolot zgodnie z założeniem wystartowałby z lotniska.

Czy konieczne jest kupowanie ubezpieczenia na okoliczność usterki? Teoretycznie: zawsze bywa przydatne, ale każdy przewoźnik musi mieć wykupione ubezpieczenie, w którym uwzględnione są prawa pasażera zawarte w danym regulaminie. Nie ma możliwości, żeby w momencie, kiedy wydarzy się nam odwołany lot odszkodowanie nie było nam zagwarantowane (http://www.skylegal.pl/cancel.php). Zawsze jednak trzeba pamiętać, że mamy prawo do odszkodowania, a przewoźnik ma obowiązek wypłacić wszystko, tylko jeśli złożymy wniosek. W związku z powyższym godzi się znać regulamin lotu i dowiadywać się jeszcze przed dniem startu, w jaki sposób uzyskać to, co może nam się należeć. Więcej na ten temat dowiemy się wpisując w wyszukiwarkę „odwołany lot odszkodowanie”.

Nikt z turystów nie chce sterczeć na lotnisku.Czasami jednak jest to nieuniknione. Poza wszelkimi problemami z winy przewoźnika, należy pamiętać o tym, by uniknąć zaniedbania leżące po naszej stronie, bo może nas – pasażerów – to słono kosztować. W przypadku kupna biletu przez internet – koniecznie trzeba go wydrukować, bo na przestrzeni lotniska może być obciążony bajońskimi kosztami, które czasem są jednakowe z ceną biletu. A więc zanim wyjdziecie z domu wybierając się na lotnisko – sprawdźcie, czy zdziałaliście wszystko, co było konieczne do regulaminowego odbycia lotu.