Co słychać w mieście-Informacje ze świata

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/krakow-rynek.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Kto to jest aktuariusz i w jakich miejscach znajduje zatrudnienie? Na czym tak naprawdę polega jego działalność, w czym musi być najlepszy?

rezerwy24.pl/aktuariusz
Autor: Chris & Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Aktuariusz to profesjonalista w dziedzinie matematyki finansowej oraz ubezpieczeniowej. Zatrudniany jest głównie przez firmy ubezpieczeniowe. Stosując metody rachunku prawdopodobieństwa oraz statystyki, szacuje ryzyko wypadków losowych oraz wysokość związanych z tym składek ubezpieczeniowych, oblicza wielkość tak zwanych rezerw finansowych oraz stwarza tablice wymieralności.

More

W jaki sposób oraz do jakiego miejsca się zgłosić, aby zadbać o swoje oczy?

oko
Autor: Eivind Sorgenfryd
Źródło: http://www.flickr.com
Wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów każdego człowieka. Dzięki niemu można oglądać świat i ludzi, czy odróżniać od siebie kolory. By posiadać dobry wzrok, należy utrzymywać w jak najlepszej kondycji narząd wzroku, a więc oczy. Właściwy tryb życia razem z systematycznym odpoczynkiem i spaniem pomoże w osiągnięciu tego rezultatu. Wiele osób jednak bagatelizuje kwestię dobrej kondycji oczu, zbytnio je eksploatując, zwykle poprzez wielogodzinne przebywanie przed telewizorem lub ekranem komputera.

More

Personal Banking, a więc dotacja dla małych działalności biznesowych

Business
Autor: Victor1558
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zarabiasz cokolwiek więcej aniżeli przeciętna krajowa, możesz poczuć się zasobnym gościem. Zadbają o to banki, dla których jesteś dobrym użytkownikiem. Podmioty o dochodach wyższych niż 5 tys. zł co miesiąc są dla banków lukratywnym segmentem rynku. Wielokrotnie zaciągają kredyty i używają kart, są stali finansowo i rzadko miewają kłopoty z spłacaniem swoich zobowiązań. Dla tej grupy petentów sporządzono więc specjalną odmianę usług pod mianem personal banking.

More

Jakie miejsca są najlepsze na letni wypoczynek? To tak naprawdę jest zależne od wielu czynników

piękne, piaszczyste plaże
Autor: MatthiasHaas67
Źródło: http://www.flickr.com/
Gdzie najlepiej spędzić wczasy? Jakiego rodzaju miejsce jest najbardziej właściwe na zasłużony wypoczynek po całym roku ciężkiej pracy? Czy macie jakieś swoje najlepsze miejsca, a może każdego roku myślicie, co wybrać? Opcji jest rzeczywiście bardzo dużo, jest w czym wybierać.

More

W które elementy trzeba się zaopatrzyć przed przyjściem na świat dziecka?

Noworodek
Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
Narodziny dziecka to z pewnością niesłychanie stresująca, ale i zarazem piękna chwila dla świeżych rodziców. Gdy po długim czasie ciąży nasz maluch wreszcie może się pojawić na świecie, w szeregu przypadków promieniujemy okazałym szczęściem oraz radością.

More

Którą wannę należałoby wybrać do nowomodnej łazienki?

wanna
Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Dużo osób urządzając swoją łazienkę decyduje się na kupno wanny, zaś nie prysznica. Nie da się ukryć, iż wanna w łazience daje faktycznie wiele korzyści i pokaźnie przyczynia się do podwyższenia komfortu. Multum osób wręcz przepada za długimi, wonnymi kąpielami w ciepłej wodzie i pianie, w otoczeniu beztroskiej muzyki oraz migotliwych świeczek.

More

W jaki sposób wybrać dobrą agencję SEO?

przykładowa strona internetowa
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Ruch z wyszukiwarek dla większości stron stanowi powyżej 60 procent całego ruchu. Raz zyskane pozycje w efektach szukania trzymają się przez długi czas oraz nie wymagają ciągłych zastrzyków gotówki tak jak w razie reklam płatnych.


Jednak pozycje te musimy w jakiś sposób zdobyć.

More

Czy aby nadal można zarabiać pieniądze na żywieniu ludzi?

pieprz i sól
Autor: Markus Grossalber
Źródło: http://www.flickr.com
Czy restauracja w naszym kraju to doskonały biznes? To tak naprawdę zależy od masy czynników. Z pewnością nie jadamy tak często w restauracjach co Hiszpanie, Brytyjczycy czy Austriacy, ale jeżeli nietrudno dostrzec wiele lokali gastronomicznych w polskich miastach, zwłaszcza tych największych, w sumie można w sumie powiedzieć, iż na szczęście jest w ostatnim czasie coraz korzystniej. Czyli jeśli ktoś na poważnie rozmyśla o otworzeniu restauracji, nie powinien myśleć, że to słaba idea!

More

Nie wiesz, w jaki sposób samodzielnie polakierować swoje auto? Przyda ci się kilka użytecznych wskazówek

samochód
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli spostrzegliśmy, iż na wielu elementach naszego samochodu powstała rdza, powinniśmy zastanowić się nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie zawsze możemy sobie pozwolić na usługi doświadczonego zakładu oraz być może będziemy zmuszeni zrobić to samodzielnie.

More

Jakiego rodzaju farmaceutyki magazynujemy w domowej apteczce i w tej obligatoryjnie umieszczanej w aucie

listki tabletek
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
O konieczności posiadania domowej apteczki przekonani byli jeszcze nasi antenaci żyjący w czasach Polski szlacheckiej. W każdym dworku znajdowała się półka, gdzie gospodarze magazynowali różnorakie specyfiki na najczęstsze choroby. Ten zwyczaj przetrwał do chwili obecnej, z tym że zawartość apteczki w znacznym stopniu się zmieniła.

More