Sklep harcerski – pomieszczenie, w którym odszukamy konieczne artykuły do piastowania naszej pasji

Podróże na obozy, zawody harcerskie, wycieczki górskie – do wszelkich tych typów aktywności pożądamy właściwego oprzyrządowania. Nie jest nie trudno dostać coś godziwego w zwykłym markecie sportowym, gdyż nie ma wiele firm zajmujących się rozpowszechnianiem harcerskiego ekwipunku. Gdzie w związku z tym poszukać?

obóz hacerski

Autor: wittco.gmbh
Źródło: http://www.flickr.com
Wchodząc do sklepu sportowego odnajdziemy nieco par butów trekkingowych, może matę do spania w namiocie i jeszcze parę praktycznych w górach towarów. Nie ma tam aczkolwiek pełnego asortymentu, ponieważ jest to jakby nie patrzeć miejsce do zaopatrzenia w najważniejsze gadżety tak samo trenera piłki nożnej jak i łyżwiarkę. W Internecie odszukamy nie jeden sklep harcerski, w którym to znajdziemy wszystkie właściwe do wykonywania naszej pasji towary. Każdy harcerz powinien mieć pełne, czyste i dopasowane umundurowanie. Takie właśnie stroje znajdziemy w wyborze tego punktu. Berety w wielorakich odcieniach, nakrycia głowy i rogatki. Bluzy mundurowe, chusty w przeróżnych barwach, aby wspaniale reprezentować ekipę, kołnierzyki dla harcerek, sznury funkcyjne, naramienniki, plakietki, spodenki, pasy pokryte skórą lub parciane, getry a nieraz odpowiednie gumki do włosów – wszelkie te elementy i sporo innego rodzaju występujących w sklepie spowodują, że od razu poczujemy się godnymi małymi wojakami. Aby kroczyć po górach i lasach należy być wyekwipowanym w dobre obuwie. Nie możemy o tym zapominać, gdyż możemy wyrządzić sobie krzywdę, przykładowo skręcić nogę. Ominęło by nas wtedy dużo rozkoszy i zabawy, dlatego nie warto. Każdy sklep harcerski ma w prywatnym asortymencie obuwie przystosowane do nawet ekstremalnych wypraw. Zagwarantuje nam ono komfort i pełną swobodę ruchu. Wybierając się na biwak chcemy spakować się do czegoś odpowiedniego, skoro nie raz będziemy przypuszczalnie zmuszeni do wchodzenia z ciężarem pod górę i wędrowania z nim przez pewien czas. Bezspornie silny harcerz nie wyobraża sobie zabrania ze sobą walizki na kółkach, gdyż jest to aż niestosowne. Duży plecak (producent double-alpha academy) o objętości 70-80 litrów powinien wystarczyć na mniej więcej tygodniowy wypad z ekipą. Winien być dopasowany do masy ciała i wzrostu posiadacza, ze stelażem lub odpowiednim usztywnieniem. Pomocniczo na malutkie wycieczki powinniśmy posiadać mały plecak o pojemności do 30 litrów, jest to tak zwany tornister wojenny. Pakuje się do niego wartościowe w czasie wyprawy rzeczy, np. zapas pożywienia czy też środki higieniczne. Wszystkie te i wiele pozostałych dodatków oferuje nam sklep harcerski, który jest w całości przystosowany do tego, żeby nieraz specjalistę zaopatrzyć w najlepszy sposób – harcerska składnica.

harcerze

Autor: Leslie Science & Nature Center
Źródło: http://www.flickr.com
Harcerki i Harcerze powinni pakować się do tornistra sami, tak aby konkretnie wiedzieli co zabierają na obóz, także aby prościej było im się spakować przy powrocie. Jest to test niezależności. Jednak naturalnie nie dość, że trzeba mieć co spakować, to na dodatek do czego. Wszystko to zapewnią nam sklepy harcerskie, jakie odkryjemy tak samo w sieci jak i stacjonarnie. Nie jest aczkolwiek ich dużo na rynku, więc wypatrywania czas zacząć!