Czy wielbiciel kręcenia filmów może wykonać ujęcia z powietrza?

Zachwycające obrazy, pokazujące panoramy miast i pejzaże z lotu ptaka są dzisiaj wykonalne nie tylko dla zamożnych agencji fotograficznych, lecz także dla każdego fotografa hobbysty. W sklepach oferowane są bowiem narzędzia w atrakcyjnej cenie, które umożliwiają kręcenie filmów oraz fotografowanie przedmiotów i miejsc z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Zaledwie parę lat wstecz, aby zrobić dobre zdjęcie obiektu widzianego z góry, konieczne było wynajęcie helikoptera, wraz z doskonałymi fotografami i całym profesjonalnym osprzętem. Obecnie wystarczy nabyć drona. Dron to samodzielne urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został przystosowany do zamocowania sprzętu wideo. Najbardziej spopularyzowane zostały drony firmy DJI. Starsze wersje były kompatybilne z urządzeniem do filmowania marki GoPro, najnowsza wersja, Phantom 3, wyposażono we własny system nagrywania wideo, osobna kamera sportowa jest zatem zbędna – gohero.pl/dji-phantom-3-advancedmodel odróżnia się od swoich pierwowzorów wieloma udogodnieniami, w tym – dłuższym czasem pracy narzędzia w powietrzu, trwającym teraz 23 minuty, a także możliwością bezpiecznego ruchu w zamkniętych przestrzeniach, gdzie nie działa sygnał GPS. Bardzo istotnym usprawnieniem urządzenia jest sprawienie, iż wraca on do miejsca, z którego rozpoczął lot, nie tylko wtedy, gdy utraci łączność ze sterującym, ale również wtedy, gdy bateria się wyczerpuje. Takie rozwiązanie powoduje, że urządzenie nie wpadnie nagle do jeziora, ani nie rozbije się na chodniku.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Parę lat wstecz kamera sportowa – polecany sklep online – była istnym hitem na rynku wideofilmowania. Urządzenie wyposażone było w specjalny system instalowania, dzięki czemu można było filmować podczas surfowania, czy skoków do wody. Dzisiaj największym uznaniem przy filmowaniu z powietrza cieszą się drony.

Phantom 3, dzięki obecnym poprawkom, zapewne zyska jeszcze szersze grono fanów, niż jego poprzednicy, zwłaszcza, że został wypuszczony na rynek w dwóch wersjach: tańszej, dla pasjonatów amatorskiego nagrywania filmów i fotografowania oraz bardziej zaawansowanej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są łatwe w obsłudze, przystępne cenowo i nieduże, to fajny gadżet dla każdego miłośnika nowinek technologicznych i idealny pomysł na prezent, szczególnie dla panów.