muzyka

warning: Creating default object from empty value in /var/www/vhost/krakow-rynek.pl/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.

Poezja śpiewana a więc interesujące rozwiązanie

zespół muzyczny w trakacie koncertu
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com
Czy zainteresuje nas gra na jakimś instrumencie?

Warto się namyślić nad tym, czy mamy jakiś ukochany typ muzyki, czy przy jakichś tonach zwłaszcza lubimy odpoczywać, albo się bawić? A być może marzymy od lat o tym, żeby grać na jakimś instrumencie, ale nie bardzo wiemy na jakim oraz czy się do tego nadajemy? Powinno się tu wspomnieć, że kiedy nie będziemy próbować, to się nie przekonamy, a przecież do odważnych świat będzie należeć.

More

O czym dobrze jest dziś pamiętać, wybierając dla siebie naprawdę stosowny zawód?

praca w radiu
Autor: Brangwyn Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Zaplanowanie własnej przyszłości to zadanie przed, którym staje każdy młody człowiek. Nie jest to jednak przysłowiowa bułka z masłem. Z jakiego powodu? Przeważnie, trzeba wybrać dla siebie stosowny zawód, który umożliwi nie tylko rozwijanie własnych pasji, ale przede wszystkim, zarobienie środków, które są konieczne do utrzymania. Wybierając zawód trzeba wziąć pod uwagę nie tylko własne hobby, ale również predyspozycje i możliwości zarobkowe, praca przecież powinna pozwolić na bezproblemowe utrzymanie się.

More

Jak obecnie wybrać satysfakcjonujący zespół muzyczny na wesele?

zespół muzyczny
Autor: H. Michael Miley
Źródło: http://www.flickr.com
Wesele to przeważnie jedna z najważniejszych imprez w życiu Pary Młodej, tym samym warto postarać się o zaplanowanie przyjęcia, które jeszcze na długie lata pozostanie w pamięci wszystkich gości.

More

Świetnie przygotowany kwartet smyczkowy swą formułę|Niepowtarzalne emocje – muzyka klasyczna

Muzyka klasyczna fascynuje od wielu pokoleń a w tej kwestii nic się nie zmienia. Muzycy wciąż podnoszą swoje kwalifikacje, co daje się usłyszeć już po próbce koncertu. Ci doceniani w branży nie mają czasu na uczestnictwo w każdym projekcie, chociaż jest wielu, co chcieliby ich zaangażować. Wybierany bardzo ochoczo kwartet smyczkowy to znakomici artyści, co tworzą muzykę na wiele okazji. Zespół muzyczny cieszy się rosnącym zainteresowaniem, też ze strony medialnej.

More

Jaki wpływ na człowieka ma obecnie muzyka?

koncert fortepianowy
Autor: Grace Lutheran Church
Źródło: http://www.flickr.com
Muzyka bezsprzecznie jest ogromnie rozległym pojęciem i obejmuje wiele rzeczy. Śmiało można stwierdzić, iż muzyka towarzyszy ludziom od początku istnienia, ponieważ możemy ją usłyszeć wszędzie - w otaczającej nas naturze, w tonach natury oraz nawet w dźwiękach miasta, w jakim mieszkamy. Bez muzyki świat na pewno były posępny i przygnębiający.

More

Możliwości z jakich warto zrobić użytek podczas przygotowywania sympozjów.

Darmowa muzyka
Autor: Kay Lammers
Źródło: http://www.flickr.com
Ulepszenia z jakich słusznie będzie zrobić użytek podczas prowadzenia różnych sympozjów są obecnie rzeczywiście niczym nieograniczone, z tego powodu więc, o ile tylko ktokolwiek ma chęć wywrzeć bardzo dobre wrażenie, to musi się solidnie przygotować. W zależności od faktu, czy będzie chodziło o przekazanie niektórych treści na zebraniu naukowym, lub również być może typowo w pewnej dyscyplinie możliwe jest starać się o najmocniej znajdujące odzew środki przekazu.

More

Jakie czynności musi uczynić początkujący muzyk pragnący zaistnieć na estradzie?

studio
Autor: madassy
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy z nas doskonale wie, ze muzyka stanowi niezmiernie ważny szczegół naszej codzienności. Można śmiało zaryzykować określeniem, że duża część naszego społeczeństwa zupełnie nie wyobraża sobie działania w otaczających warunkach bez jej częstego słuchania. Pomimo tego nasza aktywność w strefie muzykalnej nie ogranicza się jedynie do obojętnego słuchania. Okazuje się bowiem, że niektórzy z nas posiadają zdolności jej tworzenia.

More

Płyty winylowe – dlaczego wciąż można z nich korzystać?

muzyka
W historii całego, ogólnie pojętego przemysłu muzycznego znanych było już całe mnóstwo różnych nośników, które były charakterystyczne dla wybranych okresów. Przez długi czas całkowicie dominowały tu chociażby płyty kompaktowe, które w chwili obecnej zostały wyparte przez różnego rodzaju nośniki elektroniczne – obecnie przetrzymujemy muzykę głównie w pamięciach naszych komputerów lub telefonów komórkowych. Tak intensywny postęp technologiczny oraz zmiany jakie mu towarzyszyły nie oznaczają jednak, że niektóre starsze rozwiązania straciły swoją aktualność. Ciekawym przykładem mogą tutaj być chociażby płyty winylowe, które pomimo swojego wieku nadal cieszą się niemałą popularnością. Co prawda na pewien czas praktycznie zniknęły one z rynku i były uważane tylko za ciekawostkę dla kolekcjonerów, ale aktualnie systematycznie wracają one do łask i coraz więcej ludzi na nowo odkrywa ich niesamowite zalety. Naprawdę warto w takim razie zapoznać się z nimi nieco bliżej, ponieważ być może będziemy w stanie spojrzeć wówczas na naszą muzykę od kompletnie innej strony.

More

Zacznij gromadzić płyty najlepszych wykonawców!

koncert
Autor: BL4CK_K1N6
Źródło: http://www.flickr.com
Z pozoru mogłoby się wydawać, że kupowanie płyt muzycznych już wiele lat temu wyszło z mody, i obecnie właściwie mało kto się na to decyduje. Najistotniejszym tego powodem jest rzecz jasna internet, a dokładniej: piractwo internetowe.

More

Warto kolekcjonować płyty muzyczne najlepszych wykonawców

Stereo, wieża
Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com
Dzisiaj przede wszystkim o muzyce z Islandii. Bo choć przeciętny Polak przede wszystkim słucha amerykańskich i polskich utworów, to jednakże na całe szczęście nie można rzec, że bardziej niszowi muzycy są nad Wisłą w zupełności deprecjonowani, niesłuchani.

More