Czym się kierować w momencie wyboru upragnionego filmu na wieczór?

Filmy od powstania kina cieszą się niemalejącym zainteresowaniem konsumentów. Produkcja filmowa przemawia do wyobraźni konsumenta bardziej niż książka, gdyż na długo zapisuje się w świadomości widza. Oczywiście produkcja kinowa nie wyręczy solidnej książki, niemniej jednakże kino może na trwałe zmienić oblicze światowej kultury. Aktualnie powstaje coraz więcej filmów. Widz nie ma prostego wyboru, ponieważ złych i dobrych filmów przybywa. Problem jest w tym, że niełatwo jest czasem rozpoznać, która twórczość jest którą.

półka z filmami DVD

Autor: Angel Ganev
Źródło: http://www.flickr.com
Ciężko jest doradzić kinomanowi konkretną produkcję kinową. Problem tkwi w tym, że każdy widz ma swoje upodobania.

Czy wiesz, gdzie także możesz znaleźć analogiczne wiadomości? Jeżeli nie, to kliknij na ten link i zerknij na treść zaprezentowanego tam artykułu.

Jeden woli romans, drugi kino akcji. Ktoś inny woli natomiast kino wojenne. Toteż trudno jest podać nazwę konkretnego filmu, chyba że naprawdę jest on świetny. Istnieją jednakże pewne zasady, które mogą pomóc w dokonaniu najlepszego wyboru (sprawdź propozycje: filmy na różnego typu nośnikach).

Naczelną z nich z nich jest to, kto jest reżyserem danej produkcji. Profesjonalny reżyser może nawet przy produkcji niskobudżetowej skonstruować dobre kino. Także zostawia w swojej produkcji własny światopogląd. Jeśli nasz światopogląd odpowiada spojrzeniu na świat danego reżysera, to łatwiej się wtedy ogląda film.

Kolejnym aspektem jest gra aktorska. Wiadomo, że porządni aktorzy są bardzo istotnym ogniwem w biznesie kinematograficznym. Od ich gry zleży tak naprawdę, czy będą zrealizowane zamierzenia reżysera i scenarzysty. Też istotne jest to, czy film spodobał się na tyle, że zdecydowano się na produkcję gadżetów pasujących do jego tematyki, a tu przykłady – gadżety dla fanów filmu.

Nie ma sensu siadać do serialu, o którym ma się małą wiedzę. W obecnym szybkim świecie oglądanie niesprawdzonych filmów jest stratą czasu. Nie jest przecież kłopotem sprawdzenie, czy dany film cieszy się uznaniem widzów. W sieci jest wiele miejsc, gdzie widzowie wyrażają opinie na temat danego filmu. Tam można poznać szczere i fachowe sugestie, które bez wątpienia pomogą dokonać właściwego wyboru. Jeśli pozytywnie na temat danego filmu wyraża się tysiąc użytkowników, to bez wątpienia można być pewnym tego, że jest to bardzo dobry film.

Innym miernikiem jakości danej produkcji mogą być nagrody filmowe przyznawane przez organizacje zajmujące się promowaniem kina. Jednakże wiele kontrowersji, które powstają pod ich wpływem każe cenić o wiele wyżej opinie widzów, którzy już dany film oglądali i mają swoje zdanie na ten temat.