Legnica, miejscowość wielkich perspektyw, ze zdecydowanymi koncepcjami na jutro

Legnica to niepospolite i ładne miasto. Fantastyczne miejsce do funkcjonowania mieszkańców z interesującą propozycją dla wycieczkowiczów. Ciągle rosnąca, ciekawa oferta kulturalna, zasobna baza oświatowa. Korzystna propozycja handlowa a także atrakcyjność oferty inwestycyjnej, czyni z Legnicy, jedno z najważniejszych centrów na planie Dolnego Śląska.

Niewątpliwie motorem dobrej legnickiej koniunktury, a jednocześnie faworytem legnickiego samorządu, jest Legnicka SSE. Od powstania, Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, miała kusić przyszłych inwestorów i takie też spełnia zadania do dzisiaj . Legnica to miasto, któremu warto przyjrzeć się z bliska, odkryć jego wielką przeszłość.

Hotel Pałacyk w Legnicy

Autor: Hotel Pałacyk
Źródło: hotelpalacyk.pl

Legnica znajdująca się na skrzyżowaniu tras, komunikuje od zarania dziejów Wschód z Zachodem, Północ z Południem. Wszystkie te pozytywne strony Legnicy mają doskonałe odwzorowanie w haśle reklamującym miasto – „Legnica, z nią zawsze po drodze”. Legnica to miasto pełne zieleni, znajdujące się w Krajowej Sieci Zdrowych Miast Polskich. położona jest na Szlaku Odry, jednego z siedmiu zielonych szlaków rowerowych w kraju.

Prężnie rozwija rekreacja w Legnicy. Dlatego też, w Legnicy mocno rozwinięta jest infrastruktura turystyczna, a w szczególności baza noclegowa – pokoje w Legnicy, hotele itp. Miejsc hotelowych w Legnicy przybywa i polaryzuje się w kwestii luksusu. Coraz więcej pojawia się kosztownych hoteli. Oferta noclegowa proponuje gościom również szeroko pojęty relaks, w formie wellness oraz innych sposobów rekreacji i zabawy.

Legnica

Autor: Serge Bystro
Źródło: http://www.flickr.com
Tą metodą nawet najbardziej kapryśni wycieczkowicze znajdą idealne miejsce noclegowe dla siebie.

Czy myślisz, że w sieci jest za mało godnych polecania wpisów? Jeśli masz zamiar wejść na rzeczywiście użyteczny portal, to zalecam to omówienie (https://www.coraltravel.pl/Bu%C5%82garia/Burgas/hotel/DIAMOND/6609/40-1352-24FF.html).

W wielu miejscach zobaczymy dużą ilość terenów zielonych. Najwspanialszym terenem odpoczynku wśród zieleni jest położony w sercu miasta, Park Miejski. W Parku Miejskim znajduje się znamienny, liczący ponad 100 budynek legnickiej Palmiarni. Od początku powstania, kryje w swoich wnętrzach ciekawe rarytasy zamorskiej roślinności, m.in. palmy, bananowce i figowce.

Niektóre z nich to 12-metrowe olbrzymy. Palmiarnia w Legnicy jest przepięknie wpasowana w tak samo prześliczny gaj palmowy. Palmiarnia w Legnicy jest wspaniałym miejscem wypoczynku, sprzyjającym rodzinnym spacerom. Miejscem aktywnego wypoczynku mieszkańców Legnicy, jest zespół Parku Gdańskiego oraz kompleks kąpieliska Kormoran.