Czy wiesz, co Twoje dzieci robią w sieci? Warto to kontrolować!

W dzisiejszych czasach dzieci zdecydowanie o wiele więcej godzin spędzają przed komputerami niż na podwórku. Jeżeli Twoje dziecko również takie jest – a prawdopodobnie tak – musisz zwracać szczególną uwagę na to, co właściwie Twoja pociecha robi w internecie. Nie da się przecież zaprzeczyć, że internet jest pełen niebezpieczeństw i treści, jakich dzieci bez wątpliwości nie powinny oglądać. Jeżeli zatem Twoje dziecko musi spędzać dużo czasu przy komputerach, musisz mieć nad tym pełną kontrolę.

Sprawdź, w które gry gra Twoja córka
dowiedz się więcej

Autor: Airwolfhound – Over 1 million views, thanks 🙂
Źródło: http://www.flickr.com
Tym, co dzieci najczęściej robią w internecie jest granie w wszelkiego rodzaju gry komputerowe.

Czy nasz post zdaje się być intrygujący? Masz ochotę obejrzeć sporo informacji na ten temat? Więc idź tu hulajnogi warszawa i czytaj nowy wpis.

Jeśli chcesz być naprawdę odpowiedzialnym rodzicem, bez wątpliwości powinieneś wiedzieć, które tytuły konkretnie wybiera Twoje dziecko. Właściwie każdy z nas świetnie zdaje sobie sprawę z faktu, że gry pełne przemocy czy zawierające sceny seksualne nie są dobre dla dzieci. Na szczęście jest sporo tytułów, po które Twoje dzieciaki mogą sięgać bez żadnych obaw. Są to zwłaszcza wszelkiego typu gry towarzyskie, w które dzieciaki mogą grać razem ze swoimi przyjaciółmi. Gry towarzyskie zwykle kojarzą nam się z różnego rodzaju grami karcianymi, jednakże nie tylko – istnieją również na rynku gry takie jak przykładowo gry Farma, w których dzieci mogą uprawiać swoje gospodarstwo – dowiedz się więcej. Gry Farma to znakomite pomysły na angażowanie Twojego dziecka, zajęcie mu wolnego czasu oraz rozwinięcie w nim różnego rodzaju zdolności, których bez wątpliwości nie nabywa grając w gry pełne agresji. Okazuje się zatem, że nie wszystkie gry są złe – jeżeli będziesz mieć baczne oko na swoje pociechy, z pewnością będą one wybierały tyko godne zaufania tytuły, które dodatkowo pomogą rozwijać ich intelekt.

gry towarzyskie

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Kontroluj rozmowy swojego dziecka!
Inną istotną sprawą jest także to, z kim najczęściej rozmawia Twoje dziecko – z pewnością wiesz, iż w sieci często swoich ofiar szukają różnego rodzaju osoby mający złe zamiary – na przykład pedofile.

Jeśli zabsorbował Cię niniejszy materiał, bez ociągania przeczytaj ciekawe uwagi z serwisu opisywanej problematyki – one również będą dla Ciebie zajmujące.

Jeżeli Twoje dziecko komunikuje się ze swoimi znajomymi, oczywiście powinnaś się cieszyćradować, jednakże zawsze musisz sprawdzić wszelkie podejrzane kontakty rozwijane przez Twoje dziecko.

Internet z jednej strony na pewno jest pełen zagrożeń, jednak Twojemu dziecku nie może się stać jeżeli będzie korzystać z internetu z głową. Internet oferuje także wiele możliwości, które warto wykorzystać!