Czy oddziaływanie gier on-line na nasze pociechy rzeczywiście okazuje się aż tak zły?

W epoce wszechobecnego Internetu ciężko jest obronić maluszka przed jego wpływem. Bywa on obecnie tak powszechny, natomiast jego zasięg tak duży, że nierzeczywisty świat coraz dosadniej postrzegany jest w świadomości naszych dzieci jako inna realność.

Dlatego też powinno się kontrolować, co dziecko robi w sieci, jakie przegląda strony oraz w jakie gry najbardziej lubi grać.
bitefight

Autor: Heather
Źródło: http://www.flickr.com
obraz drukowany na płótnie

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
W sieci wbrew pozorom nie czają się na twoje dziecko same niebezpieczeństwa i złe treści. Jest duża ilość portali on-line stworzonych właśnie , by zadbać o prawidłowy rozwój malucha. Różnego rodzaju gry edukacyjne mogą ułatwić mu rozpoznawanie barw, nauczenie się miesięcy czy zapamiętanie popularnych angielskich słówek. Quizy służące bezpośrednio uciesze twojego maleństwa też nie muszą okazać się dla niego niebezpieczeństwem. W Internecie popularne są gry piraci, angry birds, piłka nożna – Wiele z nich opartych jest na motywach popularnych i uwielbianych animacji. Zwłaszcza gry piraci, gry kowbojskie czy astronautach, pozwalają dziecku poznać odrębne światy, a oprócz tego rozwijać jego wyobraźnie. Czasami dostępne wirtualne quizy służą rozwinięciu spostrzegawczości i pamięci malucha. Wszystkie jednakże ulepszają jego umiejętności manualne.

Jeżeli szczegółowo pragniesz zgłębić informacje na omawiany temat, to koniecznie zajrzyj na proponowany artykuł (https://www.viva-system.pl/oferta/plonace-beczki.html). W tamtym miejscu znajdują się ciekawe wiadomości, które zapamiętasz na długi czas.

Swego czasu pojawiały się krytyczne komentarze sprzeciwu wobec grom w rodzaju na przykład bitefight. W Bitefight grający wciela się w wampira czy wilkołaka, uzyskuje złoto polując na przeciwników, pracując na cmentarzu oraz przezwyciężając demony. Wraz z uzyskiwaniem doświadczenia, grający kwalifikuje się na coraz bardziej zaawansowany poziom. Pomimo akcji utrzymanej w konwencji horroru, nawet taka zabawa jak bitefight jest zdolna nauczyć malucha opanowania i wytrwałości – często gram w bitefight.

wokalista
Zdaje się, że ostatnio wartość gier jest mocno przeceniona przez badaczy tematu, a głównie przez przerażonych rodziców. Racja, że znaleźć można tam potwory, umieranie i walkę, ale wszystkie wyżej wymienione rzeczy można jeszcze łatwiej zobaczyć w telewizji.

Nie powinno się lekceważyć tego, że gry uczą również wielu potrzebnych,niezbędnych dla naszych pociech umiejętności, takich jak spostrzegawczość, refleks, łatwiejsze zapamiętywanie, jak również wspomagają skupienie i zdolności manualne.