Audiobooki jako atrakcyjny sposób na rozrywkę, a jednocześnie zaznajomienie się z literaturą

Brak czasu jest to zjawisko powszechne. W jaki sposób w tak rozpędzonym świecie znaleźć czas na czytanie książek? Ciekawą alternatywą są audiobooki. Poznajemy literaturę, a jednocześnie możemy wykonywać inną czynność.

W obecnych czasach społeczeństwo choruje na poczucie braku czasu. Mniej zajęć mamy, tym jest go mniej. Taka sprzeczność. Jednakże również prawda jest następująca, że zajęć mamy bardzo dużo. A co istotniejsze bardzo dużo tracimy czasu na różnego rodzaju dotarcia do wyznaczonego miejsca, na czekanie. Wielokrotnie pracujemy osiem godzin, a dojazdy trwają kolejne cztery. Kolejny przykład to pobyt u lekarza trwa 5 min, a sterczymy w poczekalni nieraz godzinę lub więcej. Wykorzystujmy tą chwilę np. słuchając słuchowisko – więcej słuchowisk tutaj. Nie muszą to być lektury z epoki PRL. Obecnie wiele znanych książek jest nagrywanych. Przykładem może być Wiedźmin. Sezon burz.. A. Sapkowskiego.

słuchowisko

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Dla osób lubiący fantastkę pisarza tego nie ma konieczności prezentować. Jest on symbolem samym w sobie. Słuchowisko zarejestrowane na podstawie jego książki to audiobook, którego warto mieć w swojej kolekcji. Uczestniczyw nim 84 odtwórców, wiele jest efektów specjalnych. Jeśli nie miałeś chwili, aby poznać książkę Wiedźmin Sezon Burz (nie daj się prosić, wejdź do nas) albo pragniesz słuchać jej treści ten audiobook spełni twoje oczekiwania.

Dzięki audiobookom możemy wykorzystać czasu w pociągu lub w trakcie innego oczekiwanie i nie mieć odczucia, że tak sporo czasu nie wykorzystaliśmy. Zamiast spięci wrócimy do mieszkania odprężeni z ekstra porcją kultury.