Każdy ma jakieś pasje – są tacy, którzy kolekcjonują znaczki, a inni monety – niekiedy jednak chcemy pozbyć się nieużywanych kolekcji

Jeśli przykładowo nasz dziadek miał hobby i kolekcjonował stare monety, to mógł w spadku zostawić nam swój skarb. Jednak, my nie zawsze musimy tę pasję rozumieć i kontynuować.
Jeżeli od dziecka pasjonowaliśmy się zbieraniem przykładowo starych monet, bo zaszczepił w nas tę miłość dziadek, to możemy przejąć później jego zbiór oraz kontynuować jej uzupełnianie.

xbox

Autor: – EMR –
Źródło: http://www.flickr.com
wygląd

Autor: Piotr Słotwiński
Jeśli jednak odziedziczyliśmy po kimś zbiór starych monet i nie wiemy zbytnio, co z tym zrobić, to mamy prawo to sprzedać. To będzie chyba najlepsze rozwiązanie. Monety, które dla nas nie mają zbytnio wielkiego znaczenia, dla innych mogą okazać się bardzo cenne. Mogą w cudowny sposób wzbogacić jego kolekcję. Ktoś będzie szczęśliwy i my będziemy też zadowoleni, ponieważ do naszej kieszeni trafi znaczna suma pieniędzy. Oczywiście, jest to uzależnione od tego, jak rzadka jest nasza kolekcja. Jeśli posiadamy rzadko spotykane okazy dla przykładu z XIX stulecia lub jeszcze z okresu zaborów, to na pewno możemy liczyć na duży zysk. Warto w sieci wyszukać profesjonalny skup monet i zadzwonić do nich. Ich pracownicy umówią się z nami na spotkanie i sprawnie wycenią nasz zbiór. Wycena będzie oczywiście bezpłatna. Warto skontaktować się z kilkoma firmami, które trudnią się numizmatami i porównać ceny. Da nam to lepszy obraz sytuacji i będziemy mogli przyjąć najlepszą propozycję.

Pamiętajmy jednak o tym, by upewnić się, że chcemy kolekcję sprzedać, ponieważ potem nie będziemy mogli już zmienić zdania.