Maluchy lubią oglądać telewizję, ale trzeba selekcjonować dla nich odpowiednie programy

Nie należy zabraniać oseskom oglądać telewizję. Prawdą jest, że nie wolno ślęczeć przed odbiornikiem przez pół dnia. Zatem rozważnie musimy selekcjonować dla nich wartościowe programy.

sprzęt

Autor: Daniel Kruczynski
Źródło: http://www.flickr.com
program tv

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com
hasło

Autor: Mannish
Źródło: Mannish
Telewizja fascynuje ludzi od początku – od chwili powstania. Obraz na ekranie porywa i sprawia, że można wpatrywać się w niego przez kilka godzin.

Czy masz chęć dowiedzieć się czegoś świeżego na opisywany wątek? Jeżeli tak, to idealnie, ponieważ ta niezła witryna (http://www.e-hunter.pl/drapak-dla-kota) z pewnością też Cię zaciekawi.

Nie jest to oczywiście zbyt zdrowe, zwłaszcza dla dzieci. Dlatego rodzice powinni starannie wybierać to, co maluch ogląda. Warto postawić na taki program TV, który będzie z pożytkiem dla intelektu dziecka. Powinien być o zwierzętach. Maluchy przecież kochają zwierzątka. Te, które możemy trzymać w przydomowej zagrodzie i te dzikie, które możemy spotkać wyłącznie w ZOO. Jeżeli nasz skarb jest jeszcze zbyt mały na programy edukacyjne, to możemy pozwolić mu na oglądanie bajek. Jednak przed tym musimy upewnić się, że będą to bajki pozbawione agresji i złych charakterów. Nasze maleństwo powinno oglądać je z przyjemnością oraz czerpać z nich wiadomości o przyjaźni i uczciwości. Strach i chowanie się za kanapą nie przyniosą oczekiwanych rezultatów. Na początku musimy z naszym smykiem oglądać telewizję razem. Należy uczyć je, że kiedy zbliża się limit czasowy, to po prostu wstajemy i zaczynamy interesować się czymś innym. Mamy możliwość wspólnie układać klocki lub pichcić obiad.

Nie zapominajmy, że telewizja może mieć niezwykle pozytywny wpływ na rozwój naszego bobasa. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że we wszystkim powinniśmy umieć mieć umiar.