Jak wypromować swój zespół?

Wielu muzyków, tych całkowicie niszowych, wielce skarży się, że rynek muzyczny jest w XXI wieku zbytnio zabetonowany, w takim razie dojście do nieco szerszej publiki jest nierealne.

koncert

Źródło: http://www.morguefile.com/
Jednakowoż czy faktycznie muzycy, którzy są chociażby w 1/4 tak doskonali jak Tom Waits, Saxon bądź Asgeir nie są w stanie wybić się?.

Być może wyłącznie brak odpowiedniego talentu, charyzmy oraz porządnej motywacji sprawia, iż mamy ogromny kłopot z choćby minimalnym zaistnieniem? Zapewne nikt nie powie, że jest słabym wykonawcą, który jest równie oryginalny co chociażby azjatyckie buty. A więc nieco rad dla chcących nareszcie przestać grywać tylko dla rodziny i znajomych, którzy są doskonałą publiką, ale to tak czy siak nie może wystarczyć

Nakręćmy solidne piosenki. Wynajem studia fonograficznego dzisiaj nie jest bardzo ciężkie oraz drogie. Spokojnie: bez dwóch zdań muzycy mogą jakoś wziąć pieniądze. Trudno zakładać, że we wszystkich przypadkach można zrobić nawet niewielką karierę bez zainwestowania kasy. Kiedy czegoś bardzo chcemy, tak jakby z automatu to się nam może udać. Naturalnie trzeba się starać, co często stanowi wielki kłopot. I nawet nie rozchodzi się o nasze lenistwo. Brak motywacji jest dużo powszechniejszy, aniżeli myślimy.

Pamiętajmy również to, że nierzadko serwis Facebook sprawia, iż całkowicie nieznany zespół wreszcie odnosi jakiś tam sukces. Chociaż najpoważniejsza kwestia: czy istotnie we wszystkich przypadkach czymś bardzo ważnym jest sukces? Czy np. muzycylegendarnego amerykańskiego zespołu Red Hot Chili Peppers (newsy o zespole) to ogromne gwiazdy od początku? Pewnie początkowo nie przypuszczali, że odniosą tak wielki sukces. Ten artystyczny, lecz również finansowy. Doceńmy Youtube oraz Spotify – czyli miejsca, gdzie na pewno dostrzec możemy sporo utworów tych solistów oraz bandów, które w sumie nie wydawały nawet 100 złotych na działalność, a i tak ich muza jest chętnie odtwarzana.

Dochodzisz do wniosku, że warto byłoby powiększyć swą wiedzę na opisywany tutaj problem? Kliknij zatem na ten link oraz przeczytaj więcej w opracowaniu (www.notowaniagpw.pl/).

A więc krótko podsumowując temat robienia kariery muzycznej: dbajmy o to, aby nieustannie udoskonalać swoje umiejętności, a zapewne zwiększymy tym samym swoje szanse na odniesienie sukcesu.