Jakie są pozytywy grania w gry komputerowe oraz planszowe?

Przemyślanie wyselekcjonowane gry jest to świetne narzędzie rozwoju latorośli. Granie może mieć wpływ na rozwój wielu funkcji umysłowych jak też społecznych małego człowieka.

Gry komputerowe mogą rozwijać mowę, pomagają powiększyć koncentrację malucha. Gry planszowe z kolei nauczają przestrzegania zasad, liczenia, grupowania, rozróżniania kształtów, liter oraz cyfr. Jakie gry wybierać? Wszystko zależne jest od celu i od przypadku. Jeśli zapytamy szachistę o to czy królewska gra ma wartości edukacyjne, przeważnie nawet nie usłyszymy odpowiedzi, tylko ujrzymy zdziwienie w jego oczach. Każdy wie, że królewska gra, gra znana już w Persji szesnastym wieku naszej ery, uczy analizy, strategicznego myślenia, poprawiają pamięć, wyobraźnię przestrzenną, abstrakcyjne myślenie. A inne gry? Czy warto pozwolić grać potomkowi w ogólnodostępne gry przegladarkowe? Jak najbardziej tak.
gry przegladarkowe

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
czasami nie zdajemy sobie w ogóle sprawy jak wiele obszarów dotyka temat gier w życiu człowieka.

Czy w kontekście omawianej kwestii masz więcej pytań? (https://www.spijtanio.eu/kwatery-pracownicze) Jeżeli tak, kliknij ten odnośnik – to nie powinno za nic umknąć Twojej uwadze!

Także gry planszowe. Granie z pociechami jest kolejną okazją do spędzenia z nimi czasu. Ma także ogromne walory edukacyjne. Gry planszowe na przykład uczą one przestrzegania zasad, kalkulowania, grupowania, rozpoznawania kształtów, liter i cyfr, rozwijają percepcję jak też synchronizację wzrokowo-ruchową, co podwyższa sprawność manualną maluchów. Wydłużają też okres, w jakim maluch może się skoncentrować, a to poprzez zaangażowanie, to znowu na skutek współzawodnictwa oraz radości zwyciężania. Gra jest pretekstem do rozmowy.

Bywa również katalizatorem do zadawania pytań przez dziecko a także do rozmów na różne tematy. Jest zatem również źródłem społecznych umiejętności takich jak komunikacja werbalna, cierpliwość, zachowywanie kolejności.