Dlaczego poleca się wybrać urlop na Mazurach?

Każdego roku coraz większy procent Polaków decyduje się na wczasy poza granicami naszego pięknego kraju. Jest jednak jedno powiedzenie, które brzmi: „cudze chwalicie, swego nie znacie”. Jest to prawda, ale należy zadać sobie pytanie czemu chcemy wyjeżdżać za granicę zamiast spędzić wakacje w Polsce? Czy odpowiednia znajomość wszystkich regionów naszego kraju sprawia, że zaczynamy szukać czegoś innego? Raczej nie. Czy koleżanki zasugerowali nam, że w Chorwacji jest cudownie, że w bieżącym roku trzeba polecieć właśnie tam? Możliwe.

na Mazurach

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com
A może pewne regiony w Polsce są za słabo zareklamowane? To również zdaje się być prawdopodobne. I tak też pewnie jest na przykładzie Mazur – regionu geograficzno-kulturowego znajdującego się w północno-wschodniej Polsce. Większość z nas wie raczej o tym miejscu ale albo nie było możliwości by się tam wybrać, albo było się zaledwie parę razy.https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,konie-sportowe.html (kliknij i sprawdź)Zamiast Mazur wolimy wyjazdy za granicę, ewentualnie wyjeżdżamy nad Bałtyk lub w góry, a czasem nawet wybieramy pozostanie w miejscach zamieszkania. Jednak co mogłoby się zdarzyć gdyby Mazury (skorzystałam z takiej oferty) trochę lepiej się wypromowały i zachęciły turystów do przybycia w to miejsce? Urlop na Mazurach może stać się przeżyciem niezapomnianym.

Podobno kiedy pojedziesz tam raz, będziesz pragnął powracać tam co roku. Określenie to powstało zapewne za sprawą licznych zalet Mazur. Jeśli znudziły cię standardowe noclegi w pokojach gościnnych lub namiotach, wypożycz żaglówkę i wypływaj na jeziora rejonu mazurskiego. Zapierające dech w piersiach widoki i wybitnie czyste powietrze w tym w większości nienaruszonym przez ludzi miejscu pozwalają nie myśleć o szarej codzienności oraz wszystkich kłopotach, które zostały daleko za tobą. W wielu miejscach istnieje możliwość łowienia ryb, a te, które uda się złapać można osobiście przyrządzić i zjeść na obiad.

Przez większą część pobytu nie trzeba nawet opuszczać łodzi gdyż można przez kilka dni pływać bez przerwy i cieszyć się z każdej chwili obcowania z przyrodą. Kiedy już będzie trzeba dopłynąć do brzegu aby uzupełnić zapasy… cóż, nie warto zmarnować ani jednej chwili ale jak najszybciej udać się z powrotem na łódź i popłynąć na szerokie wody przepięknie położonych jezior. Odpoczynek w tym miejscu ukoi nerwy każdego przepracowanego mężczyzny, każdej przepracowanej kobiety i pozwoli zapomnieć o całym świecie przez cały czas spędzony na urlopie na Mazurach.