W istocie nie tylko słuchajmy muzyki, ale także ją twórzmy!

Słuchanie muzyki ma na pewno wiele uroku. Przecież wielce ciężko tak naprawdę wyobrazić sobie życie bez ulubionych muzyków: mamy różne upodobania muzyczne, ale to co nas na pewno łączy to przeogromna miłość do muzyki.

Gra na darbuce

Autor: Dave Catchpole
Źródło: http://www.flickr.com
Wspaniałe zespoły, takie jak chociażby islandzki Gus Gus bądź Leonard Cohen powodują, że choć nasz świat jest nadal ciężki do zaakceptowania, to jednak na szczęście jakoś tam możemy lepiej poradzić sobie ze wszystkim. Zresztą nie tylko o to rozchodzi się w chęci słuchania piosenek. No dobra – bierne przesłuchiwanie piosenek to coś niesamowitego, ale wyłącznie granie na jakimś instrumencie daje ogromną frajdę: na przykład conga czy gitara…

Generalnie to jest tak, że nierzadko mamy sporo talentu, lecz jakoś nie zauważamy tego. A więc pewnie sporo osób żyje na normalnym poziomie – najzwyczajniej w świecie nie zauważając swojego wielkiego talentu. Zatem dajmy się sprawdzić, być może saksofon bądź darbuki są bądź co bądź akurat nam pisane? To zastanawiające, iż niektórzy ludzie przez praktycznie całe swoje życie grają na jakimś instrumencie, ale bez nieprzeciętnego efektu, a tu przyjdzie jakiś 100% nowicjusz, który zagra raz i wyjdzie mu to fantastycznie (wkręć się w modną muzykę i graj na najlepszym sprzęcie: conga).

Być może wśród czytelników owego tekstu odnajdą się prawdziwi wirtuozi, utalentowani ludzie, którzy sprawiają, że ten wielce okrutny świat jest fajniejszy. Przykładowo djembe: mocno egzotyczny instrument muzyczny, głównie popularny wśród czarnoskórych muzyków. Jednak nawet najzwyklejszy Nowak, taki człowiek, który jest oczywiście biały, nie musi myśleć, że to coś w zupełności nie dla akurat niego!

Chyba jedyna spora wada częstego grywania na instrumencie to znaczący hałas. W szczególności wiele hałasu robią instrumenty perkusyjne: rzępolenie jest denerwujące, przynajmniej dla osób postronnych. Zapamiętajmy w takim razie, że nie można denerwować ludzi, warto w jakiś sposób temu wszystkiemu zaradzić. Pewnie każdy fan muzyki, po rzetelnej analizie tego tekstu, nareszcie zdoła wszystko zrozumieć (jeżeli chcesz rozpocząć nowe hobby porównaj ceny najlepszych instrumentów: stylowe darbuki).