Jaką kupić koszulę męską? Na jakie kwestie zwracać uwagę? Jaki mamy wybór, by wybrać jak najkorzystniej?

Modne koszule męskie? Jak je prawidłowo dopasować do naszego ciała czy naszej postury? No tak, z pewnością potrzeba nam dobrego sklepu z koszulami. Ale co poza tym?

mężczyzna

Autor: Kavian Borhani
Źródło: http://www.flickr.com
Rozumie się samo przez się, liczy się także nasz gust oraz podejście do całej sprawy zakupu koszuli, to znaczy, co chcemy na siebie założyć, jaki posiadamy styl ubierania, jakie wymagania oraz to, do czego nam jest dana koszula potrzebna. Jak elegancka to raczej wiadomo w jakim celu, lecz czasem są to rozmaite wydarzenia. Czym innym jest przecież randka czy wydarzenia biznesowe. Inaczej też się ubieramy na co dzień, ale dlaczego nie elegancko? Warto tak prezentować się zawsze. Czy wiemyjednakże, jak wybrać, by koszula leżała na nas perfekcyjnie? Jeżeli masz z tym kłopot, rozwiązanie znajdziesz poniżej.

By koszula – np. tego rodzaju: sprawdź to – była doskonała, przy jej doborze należy pomyśleć o najważniejszych zasadach. Są to rozmiar powszechny, obwód kołnierzyka oraz nasz wzrost. Koszula jest poprawnie dopasowana, jeżeli po obu stronach ciała zostają około 2 cm wolnej przestrzeni. Mało tego, ważne jest by nie wydostawała się ze spodni po podniesieniu rąk musi sięgać około 20 centymetrów poniżej naszej talii. Ponadto, zapięty kołnierzyk nie może ograniczać ani też być nadto luźny – od naszej szyi powinna go dzielić przestrzeń na szerokość jednego palca. Aby mieć pewność, że wybrana modna koszula męska leży

mężczyzna

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com

dobrze, wykonaj kilka lekkich skrętów głową. W prawo, w lewo, w górę, w dół. Rękawy nie mogą być nadmiernie obszerne, a mankiety za szerokie. By to stwierdzić, spróbuj przełożyć dłoń przez zapięty mankiet. Kiedy przejdzie swobodnie, jest za obszerny. Następnym wyznacznikiem poprawnego dopasowania doskonałej koszuli są szwy znajdujące się na ramionach, które jak sama nazwa wskazuje, muszą się znajdować dokładnie w tymże miejscu.

Jeśli leżą nader nisko, koszula jest zbyt duża, a gdy są za wysoko – będzie ona oczywiście za mała. O charakterze koszuli rozstrzygają również kolory i wykończenia. Barwy uniwersalne, zaliczane do klasyki formalno-biznesowej to biel a także jasny błękit i róż, ewentualnie blada zieleń. Bezpiecznym wyborem będzie koszula gładka, choć można ja zamienić na typ zdobiony dyskretnym wzornictwem. Dobierając krawat najłatwiej jest kierować się zasadą ton w ton, jaka wymaga, by dodatek był w utrzymany w odcieniu lekko ciemniejszym niż sama koszula. Przy doborze powinno się zwrócić również uwagę na sam kołnierzyk. Klasyczny, czyli prosty jest wąski oraz wymaga doćc podobnego węzła. Włoski posiada szerszy rozstaw skrzydełek oraz pasuje do większych węzłów, natomiast kołnierzyk amerykański jest trochę mniej formalny przez wzgląd na guziczki, spinające skrzydełka z koszulą. Dla zainteresowanych tematem więcej można odnaleźć tu: