Najlepsze miejsce na wypoczynek? Co powiesz na Kaszuby? To niezwykłe miejsce, gdzie znajdziesz prawdziwy spokój

Co powiesz na to? Prawie 700 jezior i ponad 50 rezerwatów? Do tego wiele zielonych lasów, wartkie rzeki, dwa parki narodowe i cztery krajobrazowe. Brzmi zachęcająco? Takie obiekty zapewnia Szwajcaria Kaszubska, czyli bardzo wspaniała kraina leżąca na Północy Polski. Mnóstwo ludzi uważa, że to najpiękniejsze miejsce w naszym kraju.

ruszajwpolske.pl/noclegi/kaszuby/domki_letniskowe/r,10,1,1,index.html

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Interesujące są tu piękne jeziora rynnowe czy zalesione wzgórza, pomiędzy którymi ładnie położone są malownicze miasta. Cały ten obszar umiejscowiony jest na terenie Kaszubskiego Parku Narodowego, powołany on został w celu ochrony zasobów przyrodniczych, historii, kultury i krajobrazu. Szwajcaria Kaszubska to wiele zapierających dech w piersiach miejsc. Przede wszystkim powinniśmy obejrzeć domek ustawiony do góry nogami. Tak, do tego znajdziemy w nim zupełne wyposażenie. Został wymyślony przez właściciela tartaku w Szymbarku. Można zwiedzać go w ciągu całego roku.

domki letniskowe

Autor: Republic of Korea
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wejdziemy do środka możemy poczuć się dziwnie. No cóż, przez minutę chodzimy po suficie, więc zawrót głowy mamy jak w banku.

Nie wahaj się dłużej – zweryfikuj propozycję (https://www.hotelsolar.com.pl/spa-wellness/), jaką dla ciebie przygotowaliśmy. Włączyliśmy wszystkie oczekiwania naszych konsumentów!

Taka chwila, gdy nad głową zwisają krzesła, stół czy telewizor? To niesamowite doświadczenie, które długo będziesz pamiętał. Nieopodal dalej, w Mirachowie odnajdziesz kaszubski park miniatur. Wiele makiet, które dokładnie odwzorowują znane budynki zostały zmniejszone 25-krotnie w odniesieniu do oryginałów. W parku są budowle z Kaszub, Polski, ale również ze świata. Jest więc na przykład Statua Wolności, Biały Dom czy Wielki Mur Chiński. Szwajcaria Kaszubska to nie tylko piękna natura, lecz także niesamowita (noclegi na kaszubach), niezwykle charakterystyczna kultura oraz tradycja kaszubska.

Sztuka ludowa, zwłaszcza haft kaszubski, sztuka czy ceramika mają wielu miłośników. Ogromną atrakcją jest kultywowany przez mieszkańców pobliskich miejscowości język kaszubski. Ciekawe są muzea w regionie, jak Muzeum Kaszubskie w Kartuzach czy Muzeum Neclów w Chmielnie. Te muzea umożliwiają poznanie bogate dziedzictwo kulturowe Kaszub. W takie regiony można przyjechać o każdej porze roku, ponieważ czy to jesień czy lato, a może zima czy wiosna, zazwyczaj można znaleźć piękno, we wszystkich zakątkach. Poszukujesz noclegu? Prawdopodobnie domki letniskowe Kaszuby, okażą się najlepszym wyborem.