Najbardziej sprawdzone opinie są na wagę złota. Są więcej warte niż tysiące niesprawdzonych opinii. Zwłaszcza dotyczy to nowych zjawisk

Chociaż żyjemy w okresie rozkwitu technologii, to tak naprawdę brak nam trochę prawdziwych informacji o wielu zagadnieniach. Jednym z nich jest faktycznie kwestia korzystania z różnorodnego typu nowoczesnych urządzeń.

ekran led

Autor: The United States Army Band
Źródło: http://www.flickr.com
Zewsząd słychać entuzjastyczne głosy na temat bardzo dobrego wpływu najnowszej technologii, z innej natomiast wręcz przeciwnie. Zamiast takich głosów częściej podnosi się alarmistyczne sygnały, jakby coś nam miało zagrozić. Powinniśmy wyważyć te opinie i znaleźć złoty środek, czyli zamiast opowiadać się po jednej ze stron, warto skorzystać ze sprawdzonych opinii. Z pewnością takie opinie jesteśmy w stanie znaleźć w tematyce led. Poniżej jedna z nich. Technologia led jest dogodnym finansowo źródłem oświetlenia. Co najistotniejsze, tak naprawdę oznacza to mniejsze rachunki za energię elektryczną nawet o kilkadziesiąt procent.

lampki ledowe

Autor: sundyme
Źródło: http://www.flickr.com

Równocześnie istotna jest także estetyka. Faktem jest, że każdy z nas chce, by otaczać się ładnymi rzeczami. Oświetlenie led oferuje wyjątkowe, zapierające dech w piersiach wręcz możliwości wystroju. Oświetlenie led zapewnia rozległą paletę barw, co sprawia, że możemy uzyskać odwzorowanie naturalnego oświetlenia słonecznego. W odróżnieniu od świetlówek energooszczędnych żarówki ledowe nie mają rtęci ani innych substancji niebezpiecznych dla środowiska. Są także całkiem biodegradowalne. No i przede wszystkim bezpieczeństwo. Akcesoria stosujące technologię led, czy to oświetlenie czy ekrany led (na przykład: daily motion), są zdecydowanie bardziej odporne na wstrząsy i wibracje, jakie w zwykłej technologii mogą doprowadzić do przerwania włókien żarowych lub pęknięcia obudowy żarówek.

Co więcej, dzięki dobrym właściwościom żarówki led nie nagrzewają się. Zastosowanie więc led redukuje ryzyko pożaru. Jednocześnie, oświetlenie led oświetla pomieszczenie pełną mocą tuż po włączeniu. To z jednej strony istotne jeśli chodzi o komfort użytkowania, z drugiej zaś to przydatne z perspektywy oszczędności energii – żarówki led nie wymagają innej energii na rozgrzanie. Na pewno dostrzegalną cechą jest żywotność. Zdecydowanie większa niż w przypadku zwykłych żarówek żarowych. Komplet żarówek led potrafi świecić tak samo mocnym strumieniem światła do 50 000h, nie mając żadnych strat na swojej efektywności. Tego typu diody są także przyjazne dla środowiska. Przykładowe wykorzystanie żarówek led można podziwiać tutaj: ekran ledowy na słowackiego w jarosławiu.