Co powinniśmy mieć na uwadze podczas czarterowania jachtów?

Aktualnie liczba sympatyków dynamicznego odpoczynku na szczęście ciągle się zwiększa. Istnieje dużo rodzajów na taką formę spędzania czasu, a jedną z nich jest odpoczywanie na jachcie.

meksyk

Źródło: pixabay.com
A trzeba przyznać, że w Polsce posiadamy doskonałe warunki, aby uprawiać taki typ sportu. Nawet jeżeli nie posiadamy swojego jachtu. Na Mazurach działają bowiem firmy, które oferują wynajem jachtów.

Jeśli ten artykuł jest dla Ciebie interesujący, to bez obaw sprawdź także uwagi na temat (mykuba.pl/zwiedzanie-kuby/) – one również są godne Twojej uwagi.

Nie należy się w takiej sytuacji kierować jedynie ceną wynajmu, gdyż ta wielokrotnie jest adekwatna do stanu technicznego jednostki, jakości świadczeń, serwisu czy też wyposażenia jachtu. Warto zapłacić nieco więcej za m.in. pewność serwisu na szlaku. Wtedy firma wynajmująca dojedzie (w miarę konieczności oczywiście) w dowolne miejsce oraz zlikwiduje ewentualną awarię. Jeśli nie jesteśmy pewni, który jacht byłby w naszym wypadku najlepszy, trzeba mieć świadomość, że trzeba mieć na uwadze długość jednostki, jej klasę, wiek czy wyposażenie. Istotna jest też spodziewana ilość osób na pokładzie (z uwzględnieniem także płci) czy indywidualne preferencje. Mogłyby one dotyczyć m.in. sposobu żeglugi. Istnieją bowiem jachty dostosowane do sportu lub w większym stopniu wypoczynku.

Kolejna ważna kwestia to odpowiedni wybór załogi. Co najmniej jedna osoba powinna mieć właściwe uprawnienia i duże doświadczenie. Co prawda sterowanie małymi jednostkami nie wymaga wyrabiania patentu sternika, jednak konieczna jest właściwa wiedza odnośnie właściwych zachowań na wodzie.

Cena wynajmu jest zależna od wymienionych wyżej czynników, jednak dodatkowo niezwykle ważny jest także okres roku, w którym chcielibyśmy jacht wyczarterować. Warto wiedzieć, że najniższe opłaty są przed rozpoczęciem sezonu, zatem w kwietniu albo w maju i po zakończeniu sezonu (wrzesień lub październik).