Zakup samochodu używanego

Istnieje dużo ludzi, którzy decydują się na zakup auta używanego, dlatego że kupno nowego nie leży w ich możliwościach płatniczych. Ale używane samochody to wyzwanie pełne haczyków, jakich nie wolno bagatelizować. Rezerwa i rozwaga mogą uchronić przed matactwem, lub nieprzewidzianymi wydatkami.

kierowca

Autor: Thomas Cloer
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego roku jest sprowadzanych do kraju bardzo duża ilość samochodów w przeróżnym stanie technicznym, a ich średni wiek wynosi niemal 10 lat. Powinno się ostrożnie podchodzić do ofert o bardzo atrakcyjnych cenach. Są rozmaite motywacje, jednak na ogół idzie o prędką sprzedaż nieprawnego, bądź bardzo spożytkowanego auta używanego. Nie wszyscy sprzedający używane samochody są nieuczciwi. Główną wartością zakupu takiego auta bywa stosunkowo mała cena. Nowe samochody, już po wyjechaniu z salonu tracą ok. 20 –30% ceny. Wybierając auto używane, można trafić na autentyczną gratkę. Jego cena zależy od wielu elementów, między innymi od jego wieku, bądź także stanu technicznego. Wiadomo również,

właściciel samochodu

Autor: Paulo Henrique Rodrigues
Źródło: http://www.flickr.com

że kupując używane samochody nie należy sugerować się wyłącznie małą zapłatą.

Kupując auto używane, z pewnością będzie można pozwolić sobie na lepsze wyposażenie, aniżeli w sytuacji zakupu wozu nowego. Trzeba się również zastanowić, czy lepiej kupować młodsze auto kategorii średniej, czy może w podobnej cenie auto starsze, ale lepszej wersji. Pamiętać należy jednakże, iż przeważnie samochody lepszej klasy, to automatycznie więcej wartościowe naprawy i części wymienne.

Wybierając używane samochody, bierzemy pod uwagę sumę którą chcemy na to ofiarować. Poza tym należy zwrócić uwagę na solidność, małe spalanie i wydatki eksploatacyjne związane z utrzymaniem i reperacją potencjalnych usterek.Rynek samochodów używanych jest bardzo obszerny, co sprawia, że każdy powinien wyszperać w nim precyzyjnie to, czego poszukuje. By trafić do interesującego ogłoszenia, należy przeznaczyć długie godziny na poszukiwanie oferty doskonałej i mieć troszkę szczęścia. Zaletą pojazdów używanych jest ich cena. Dzięki sektorowi wtórnemu takie auto jest w stanie kupić każdy, nawet gdy ma niewielką kwotę.