W jakim miejscu spędzać ciekawe ferie nad jeziorem?

Urlop to czas, w którym pragniemy jak najbardziej odpocząć i pozbyć się stresu. Oczywiście każdy ma różne preferencje i dla jednych będzie się to równało z chodzeniem po górach lub intensywnym zwiedzaniem, dla innych natomiast perfekcyjne będzie leżenie się na plaży i pływanie.

W Polsce niemal każdy znajdzie coś najlepszego dla siebie. Kraj jest bardzo różnorodny i oferuje wiele wrażeń. Jeżeli preferujemy wakacje nad jeziorem, wybór miejsc mamy ogromny. Gdzie warto pojechać?

jezioro

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne pierwszym miejscem, jakie przychodzi na myśl są Mazury, a precyzyjniej Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to jedna z największych atrakcji dla turystów. Znajdują się tam znane znane polskie kabarety jeziora, przykładowo Śniardwy czy Mamry. Amatorzy żeglugi z pewnością powinni odwiedzić te miejsca. Ciekawe jeziora odnajdziemy jednak w niemal każdej części Polski. Przykładowo należy wspomnieć o jeziorze Ciecz, położnym w województwie lubuskim. Jest ono bardzo czyste i głębokie, perfekcyjne do wypoczynku. Ma ono również interesujące zabarwienie dna, które sprawia, że akwen wydaje się jeszcze piękniejszy.

Popularne jezioro w Wielkopolsce to Jezioro Dominickie w Boszkowie. Świetnie sprawdza się jako miejsce kąpieli, gdyż dno pogłębia się bardzo łagodnie. Kolejnym miejsce, w którym można spędzać cudowne wakacje nad jeziorem są rzecz jasna Kaszuby. Pojezierze Kaszubskie gwarantuje wiele jezior o rozwiniętej linii brzegowej, wiele atrakcji jednocześnie dla osób, które wolą po prostu pływać, jak i takich, które chcą uprawiać sporty wodne. W wielu miejscach nad jeziorami, w całym kraju, można wynajmować domki, które perfekcyjnie sprawdzają się jako baza noclegowa. Zazwyczaj domki leżą bardzo blisko jeziora. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, dodatkowo rezerwując domek odpowiednio wcześniej czy wyjeżdżając grupą, można rzeczywiście zapłacić niewiele. Istnieje również niemalże zawsze możliwość rozłożenia namiotu, co bardzo obniży cenę wycieczki. Jeśli więc lubimy spanie pod namiotem, będzie to doskonałe rozwiązanie. Sprawdź wszystkie oferty: porównaj.

Urlop to czas, na który niemal wszyscy oczekują z wielką niecierpliwością, dlatego też chcemy, aby były to chwile naprawdę udane. Wakacje nad jeziorem to świetny wybór, szczególnie kiedy pogoda dopisze przez cały okres trwania urlopu. Najważniejsze jest pełne zrelaksowanie się i pozbycie stresu. Tafla jeziora, cudowne krajobrazy, ciekawe lasy i plaże przy jeziorach z pewnością sprawią, że będziemy czuć się świetnie. Prócz tego aktywność w czasie uprawiania sportów wodnych lub pływania wpłynie prawidłowo także na nasze zdrowie. Z całą pewnością warto skorzystać z takiej formy odpoczynku.