Nie wiesz czy założyć sobie kartę debetową? Poznaj jej plusy

Myślisz nad założeniem karty debetowej? Jest to znakomity środek płatniczy, który umożliwia przeprowadzanie transakcji gotówkowych, lecz to nie jedyny jej atut. Jeżeli zamierzasz iść do banku, by w końcu ją uzyskać, powinieneś poznać pozostałe jej plusy.

karta kredytowa

Autor: Yuri Samoilov
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze karta debetowa daje błyskawiczny dostęp do posiadanych pieniędzy, dzięki obsługiwaniu płatności zbliżeniowych. Do określonej sumy nie trzeba podawać PIN-u, wystarczy jedynie przyłożyć kartę oraz dokonać potrzebnej płatności. Jeżeli musimy zapłacić więcej, należy podać kod. Na karcie debetowej można ustalić dzienne limity, które umożliwiają monitorować koszty i nie przekraczać określonego pułapu.

Można go w dowolnej chwili zmienić, a w każdej placówce finansowej są ustalone maksymalne limity. Karta debetowa pozwala nie tylko na realizowanie płatności, ale także to metoda na wypłacanie gotówki w bankomatach konkretnego banku. Podejmując gotówkę z bankomatu konkurencyjnego banku, należy liczyć się z naliczeniem prowizji. Od chwili posiadania karty nie będziesz mieć problemu z płatnościami w internecie, które często jej wymagają. Kupisz wszystko, czego potrzebujesz, ekspresowo załatwiając kwestie związane z płatnościami, co przyspieszy czas wysłania paczki i otrzymania produktów, na jakie czekałeś.

karty kredytowe

Autor: GotCredit
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach internetowych zakupy można robić przez całą dobę, co jest wyjątkowo ważne dla ludzi, którzy z powodu pracy bądź obowiązków domowych nie mają na to czasu w trakcie dnia. Wieczorem wreszcie mają chwilę dla siebie i mogą załatwić inne sprawy. Mówiąc o zaletach kart debetowych nie można zapomnieć o możliwości wpłat na swoje konto, używając do tego celu bankomatu. Już nie musimy iść do banku, wszystko bowiem można załatwić od ręki. Jeśli chcesz dowiedzieć się na temat jak zabezpieczenie kontraktu bądź poruszyć inne sprawy związane z kartą debetową, musisz wybrać się do banku, by porozmawiać o interesujących cię zagadnieniach. Dobrze jest wcześniej wyznaczyć godzinę spotkania, aby nie być zmuszonym do czekania w kolejce, ponieważ w banku przeważnie przebywa dużo ludzi. Mając wyznaczoną godzinę z miejsca dowiemy się wszystkiego, co nas ciekawi, a szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę na temat ubezpieczenia karty.