Obsługa techniczna imprez istotnym ogniwem tego typu wydarzeń

Gdy wybieramy się na imprezę myślimy o milionie atrakcji, o tym, że będzie świetna zabawa. Każdy chce zapamiętać daną imprezę na bardzo długi czas. Jednak by wszystko było naprawdę świetną zabawą musi się przy tym wszystkim bardzo namęczyć obsługa techniczna imprez.

Osoby, które pracują w obsłudze technicznej wiedzą, że już wiele godzin przed rozpoczęciem imprezy muszą o wszystko zadbać. Począwszy od ogarnięcia we właściwych miejscach barierek, przez upewnienie się czy scena jest w odpowiedni sposób rozstawiona, a kończąc na sprawdzeniu montażu oświetlenia scenicznego i na zwrócenie uwagi też na nagłośnienie. Oczywiście są technicy, którzy zajmują się tym, co wiąże się z bezpieczeństwem imprezy, technicy od światła i ludzie od odpowiedniego nagłośnienia. Ale to wszystko składa się na techniczną obsługę imprezy. Do tego trzeba dodać stworzenie odpowiednich warunków osobom, które będą miały uświetnić konkretną imprezę. Czyli część osób od obsługi technicznej musi zająć się garderobą a część jedzeniem. Wszystko po prostu musi zostać zapięte na ostatni guzik.

Scena na widowiskach

Wszystkie osoby, które mkną na jakąkolwiek imprezę chcą się świetnie bawić.

obsługa techniczna rozstawia scene

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Artyści chcieliby dać jak najwięcej emocji ludziom, którzy pojawią się na koncercie, jak również na jakiejkolwiek innej imprezie. Ale artyści zdają sobie sprawę z tego jak ważne jest między innymi oświetlenie sceniczne oraz nagłośnienie estradowe. Bez odpowiedniego oświetlenia nie będzie porządnego show. Tak samo bez odpowiednio ustawionego nagłośnienia impreza straci swój koloryt. Dlatego tak ważne jest, żeby mieć dobrą obsługę techniczną. Wiadomo, że część zespołów ma swych techników, którzy jeszcze pracują nad tym żeby zespół porządnie brzmiał na scenie. To bardzo ważne, bo to pozwala na danie rzeczywiście świetnego koncertu. Tak samo, gdy chodzi o oświetlenie. Jeśli ma zostać wystawiana jakaś sztuka lub koncert – potrzebne jest uzupełnienia muzyki światłami to też bardzo istotne jest, to, jak będą ustawione światła i kto będzie za nie odpowiedzialny w czasie koncertu. Więcej na

Teraz każde z wystąpień, każda impreza to niepowtarzalne szaleństwo. Jeżeli artysta chce naprawdę się wyróżnić, trzeba mieć wszystko do końca ogarnięte, a to nie będzie realne, gdy obsługa techniczna imprez nie będzie tak profesjonalna.