Zespoły tworzące muzykę metalową

Muzyka metalowa słuchana jest nie jedynie przez zagorzałych i wieloletnich zwolenników tego gatunku, ale bardzo często również przez innych. Specyfiką tej muzyki jest to, że oparta jest w głównej mierze na cięższych brzmieniach. Niesamowite kawałki, które podciągnięte zostały do rangi klasyków, dają się w prosty sposób zapamiętać. Zespół slayer, jaki założono w 1981 roku w Huntington Park w Kalifornii, słuchany jest do dziś i nic nie zapowiada zmiany.

Mityczna grupa muzyczna Behemoth

koncert zespołu Behemoth

Autor: Bruno Bergamini
Źródło: http://www.flickr.com

Pagan metal, black metal czy death metal. Te nazwy nie są nieznane dla słuchających muzyki tworzonej z prawdziwą pasją przez zespół behemoth. Bestie, jak tłumaczona jest nazwa grupy, funkcjonowanie zaczęły w październiku 1991 roku w Gdańsku. Początkową nazwą grupy był Baphomet i wówczas fokusowano się na kawałkach w stylu black metal. Z czasem, kiedy zespół wchodził szczególnie w reguły komponowania metalowych kawałków, muzycy odeszli od swych twardych zasad i odświeżyli repertuar o innego typu style.

Nowy styl ustalony przez muzyków z zespołu slayer

Slayer koncert

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Wśród zwolenników muzyki metalowej, przygotowywanej od początku lat 90. przez amerykańską grupę slayer, możemy znaleźć niezwłocznie osoby w różnym wieku. Zespół założono na przedmieściach Los Angeles i już od początku swojej działalności planował rozwój kawałków. Inicjatorem był Kerry King, który razem z Jeffem Hannemanem dali początek wielu hitom na gitarach.

Ten prezentowany tekst jest niezwykle interesujący? Zatem odszukaj więcej tutaj (http://aster-bal.com.pl/category/akcesoria-tatuaze-rany-blizny), aby odkryć jeszcze więcej informacji na omawiany temat.

Dave Lombardo to pochodzący z Kuby perkusista, a w skład zespołu wchodzi także basista oraz wokalista Tom Araya z Chile.

Zaciekawienie muzyką metalową na rynku w kraju

Biorąc pod uwagę polską grupę metalową behemoth, swoje początki wziął z niczym nieskrywanej pasji artystów z Gdańska. Gitara akustyczna preferowana przez wykonawców nadaje specjalny klimat poszczególnym kawałkom. Uniwersalne kawałki są entuzjastycznie przyjmowane również przez młodych słuchaczy. Lider zespołu, Adam Nergal Darski, jest zarówno kompozytorem, jak i twórcą tekstów.