Wydanie napisanej przez siebie powieści: w jaki sposób można to zrobić?

O opublikowaniu własnej książki marzy bardzo wiele osób. Oczywiście zanim książka trafi do drukarni musi zostać napisana, zrecenzowana, a dopiero później przesłana do wydawnictwa, które być może będzie chciało ją wydać. Droga do wydania swojej książki jest więc bardzo długa. Jak przez nią przebrnąć?

Napisanie książki do dopiero pierwszy krok do jej opublikowania. Jeżeli mamy już przygotowany maszynopis swojej książki trzeba ją oddać do recenzji. Recenzentem może zostać ktoś z kręgu naszej rodziny czy przyjaciół. Pozytywne zrecenzowanie książki sprawi, że naprawdę intensywnie zaczniemy sobie zadawać pytanie: gdzie wydać książkę? Odpowiedź na nurtujące autorów pytanie gdzie wydać książkę nie jest jednak jednoznaczna. Do wyboru mamy ogromne wydawnictwa, ale także wydawnictwa małe, w których koszt wydrukowania książki będziemy musieli wziąć na siebie. Jeśli więc zamierzamy trochę zaoszczędzić na kosztach przeniesienia książki na papier warto zastanowić się, czy nie bardziej opłacalnym rozwiązaniem będzie self publishing. Tłumacząc self publishing na język polski można użyć zwrotu „samowydawanie” – sprawdź, gdzie możesz wydać książkę. W wielkim skrócie oznacza to, że książkę wydamy samodzielnie bez konieczności przesyłania napisanej przez siebie książki do wydawnictwa.

książka

Autor: The Orl
Źródło: http://www.flickr.com

Samomydawanie bardzo różnych książek cieszy się aktualnie bardzo dużą popularnością na całym świecie. Rozpoczynający swoją przygodę z publikowaniem autorzy stawiają na samowydawanie własnych książek w najróżniejszej, nie tylko w klasycznej formie książki na papierze – . Niemniej często stawiają oni na wydanie swojego e-booka. Wydawanie swoich e -booków cieszy się ogromną popularnością w zasadzie z jednego, bardzo istotnego powodu: jest zwyczajnie znacznie tańsze niż samowydanie książki w tradycyjnym, papierowym wydaniu.

Decydując się na samowydawanie książki, od nas jedynie uzależnione jet to, w jakiej ilości egzemplarzy zdecydujemy się ją wydać. Równie dobrze możemy wydać jedynie trzy tomiki, które podarujemy znajomym, jak i pięćset egzemplarzy. Pytanie tylko, czy wydanie tysiąca egzemplarzy nie będzie pozbawione sensu? Gdzieś przecież trzeba będzie je sprzedać, a z tym można mieć już naprawdę spory problem. Może więc jednak wydanie książki (www.ksiazkitanie.pl) lepiej przekazać przygotowanemu do tego wydawnictwu?