Kulturalne rozrywki dla najmłodszych w stolicy – lista

Świat pełnoletnich, chociaż pełen czynności za które trzeba brać odpowiedzialność, potrafi być też ostoją zadumy i spokoju. Miejscami, w których dorosłe dzieci mogą się relaksować są filharmonie, teatry, kina… Gdzie zatem wysłać niedojrzałe dzieci? Może na nową aranżację „Brzydkiego kaczątka”? Przedstawienie opiera się na słynnej baśni Hansa Christiana Andersena. Od samego wstępu przykuwa uwagę przedszkolaków. Pokazują się przebrani w zabawny sposób aktorzy, którzy chcą zachowywać się jak najciszej, ponieważ nie chcą zawadzać bajkopisarzowi w pisaniu historii.

widownia w teatrze

Autor: Cultura Gijon
Źródło: http://www.flickr.com
Tworzona na oczach dzieciaków opowieść przedstawia przejścia tytułowego brzydkiego kaczątka. Różni się ono kolorem od swych braci i sióstr, dlatego jest wyśmiewane i traktowane paskudnie. Czuje się zbędne i samotne. Mówi, że świat zauważa tylko ładnych. To nie jest prawda – Katarzyna Taracińska-Badura.

Poświęć chwilę i sprawdź tutaj analogiczne informacje na ten temat – one z całą pewnością Cię zaintrygują, zatem nie wahaj się za długo:)

Ważne jest posiadanie dobrego serca. Brzydkie kaczątko jest baśnią, która uczy tej prawdy. Opiekunowie, którzy przychodzą na to przedstawienie, potwierdzają, że o tej prawdzie warto sobie regularnie przypominać. Aktorzy pokazywali dzieciakom wartości, jakimi trzeba się kierować w życiu. Podkreślali, że nie należy naśmiewać się z kaczątka, które jest samo i smutne.Pomimo poruszającego przesłania wypływającego z historii, utrzymany został wesoły ton. Z pewnością przyczyniają się do tego artyści, którzy w inscenizacji oprócz własnej gry używają także pacynek. Lalki przyciągają uwagę najmłodszych i wywołują na ich buźkach uśmiech oraz wiele innych emocji. W zależności od pokazywanych pacynek, przedszkolaki śmieją się lub są bardzo przejęte traktowaniem kaczątka, które rzeczywiście w porównaniu z rodzeństwem wypada blado.

Spektakl „WALIZKA”

Autor: Teatr Żydowski
Źródło: Teatr Żydowski
Ale właśnie tak wyglądać powinno.Największym walorem przedstawienia jest również muzyka odzwierciedlająca emocje, jakie towarzyszą w danym momencie dzieciakom. Swój wkład w utrzymanie pozytywnej atmosfery ma też taniec (więcej informacji taniec z ogniem poznań) i śpiew , który spotyka się zawsze z dużym entuzjazmem przedszkolaków. Absolutnie nie jest ciężko znaleźć taką atrakcje dla swojej pociechy. Wystarczy w przeglądarce internetowej wpisać: „spektakle dla dzieci warszawa” i wybrać odpowiednią pozycję. Artyści, grający dla najmłodszej widowni uwielbiają swą pracę i często wystawiają kilka różnych aranżacji. Nic w tym dziwnego, że dorośli wolą spędzać czas w teatrach czy filharmoniach. Zostało im to pewnie z dzieciństwa. Nie wstydźmy się wysyłać nasze pociech na przedstawienia.