Wszechstronne zastosowanie tektury o strukturze falistej

Opakowania tekturowe mają wiele zastosowań. Jedne, na przykład opakowania artykułów kosmetycznych, powinny zwracać uwagę potencjalnych kupców, zachęcać do zakupu. Inne, muszą spełniać jedną, najważniejszą rolę: ochronną.

www

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com
Wówczas nie tyle ważny jest ich wygląd, ale właściwe zabezpieczenie towaru.Na skutek tego, że tektura z jednej strony jest bardzo wytrzymała, z drugiej ogólnodostępna i funkcjonalna, znakomicie nadaje się do transportu drobnych produktów. Przedsiębiorstwa produkcyjne, cukiernie, pizzerie, firmy farmaceutyczne i kosmetyczne to najczęstszy odbiorcy firm zajmujących się produkcją opakowań tekturowych.

Zaletą pudełek tekturowych są stabilne ścianki, kształt zapewniający dokładne wykorzystanie miejsc magazynowych oraz sposobność pakowania mechanicznego. Jest to również materiał, który przepuszcza powietrze. Opakowania tekturowe (link) posiadają też szerokie opcje zadruku, dzięki czemu dany towar jest widoczny na półkach sklepowych. Dobrą stroną tektury jest też jej niska cena, dlatego, że cieszy się tak dużym powodzeniem. Tektura to materiał opakowaniowy przyszłości – lekka, mocna oraz trwała. Dodatkowo, w przeciwieństwie do innych materiałów podlega procesowi recyklingu. Ekipy remontowe często wykorzystują tekturę w szeroko pojętych pracach budowlanych i malarskich. Tektura falista to bardzo dobry materiał zabezpieczający przed uszkodzeniami np. parkietów. Dzięki swoim właściwościom chroni zapakowane produkty przed otarciem czy zniszczeniem, np. w trakcie przewożenia mebli.

Tektura jest na tyle interesująca, iż możemy dzięki niej urzeczywistnić różne ciekawe projekty. Hitem XXI wieku stają się designerskie meble i zabawki wykonane z tego ekologicznego materiału. Proste, pobudzające wyobraźnię, zachwycą każde dziecko. Nie ma obaw, że maluch skaleczy się o krawędzie papierowego samolotu, a samo tworzywo nie sprawia zagrożenia dla jego zdrowia. Podsumowując, pewne jest, że tektura falista z racji swego szerokiego zastosowania jest materiałem opakowaniowym przyszłości.