Jakie interesujące atrakcje rekreacyjne są godne odwiedzenia w Trójmieście?

Każdy, kto jako zamiar swej np. lipcowej podróży wybierze polskie nadbrzeże, prawdopodobnie wybierze jakieś z miasteczek, które tworzy słynne Trójmiasto. Warto dopowiedzieć, iż formalnie jest nim dopiero od drugiego marca 2007 roku.

romantyczny świecznik

Autor: barockschloss
Źródło: http://www.flickr.com
oświetlenie LED

Autor: Omar Bárcena
Źródło: http://www.flickr.com
A czym właściwie okazuje się być to Trójmiasto? Zgodnie z tym co sugeruje nazwa, są to 3 złączone ze sobą miasta. Jeśli interesują Cię dostępne atrakcje Gdańsk Gdynia Sopot, to przeczytaj niniejszy tekst. Warto powiedzieć, iż wszelkie z tego typu miast posiada wartą poznania historię, z tego miejsca należałoby się z nią zaznajomić. Najważniejsze atrakcje sportowe w Gdańsku to słynny posąg Neptuna oraz nie mniej popularny żuraw, zatem dźwig portowy, jaki został wybudowany w 1367 r. Zwiedzając to miasto warto także udać się na ul. Mariacką. Jeśli chodzi o rozrywki bliskiej Gdyni, to obowiązkowym miejscem godnym odwiedzenia jest słynne stanowisko chodzenia mieszkańców takiego miasta, czyli skwer T. Kościuszki. Niezwykle interesujące z pewnością okaże się także spacerowanie do gdyńskiego akwarium znajdującego się tam Instytutu Nadmorskiego.

Jednak dla miłośników podziwiania ojczystego wybrzeża morza bałtyckiego obligatoryjnym miejscem, jakie należałoby odwiedzić w Trójmieście (a dokładnie w Sopocie), jest obecne tam molo. Należałoby wspomnieć, iż jest to najbardziej długa tego typu konstrukcja wykonana z drewna w Europie, ponieważ ma ona ok. 511 m długości. Dodać należałoby, iż do wejścia na wspomniane molo przewodzi piękna aleja z osobną drogą dla rowerów.

Przed wejściem mieści się znaczny plac, na którym przeprowadzane okazują się być często wszelkie imprezy.

Czy wiesz, że następne niezwykle absorbujące teksty są tuż obok? Sprawdź i zerknij pod link, a niewątpliwie poczujesz zadowolenie.

Będąc przy końcu molo naszą uwagę przyciągną z pewnością zacumowane blisko jachty.