W jaki sposób pomóc dziecku w nauce chodzenia? Sprawdź, jakie urządzenia będą dobrym wsparciem dla malucha

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko odpowiednio się rozwijało, więc inwestuje w wiele sprzętów i gadżetów, jakie mogą wspierać jego postępy. Do powyższych urządzeń należą m.in. sprzęty do nauki chodzenia, z którymi brzdąc szybciej wykona pierwsze kroki.

rowerek twistcar

Autor: BMiz
Źródło: http://www.flickr.com
Na które z nich powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Najpopularniejszym sprzętem jest chodzik. To specjalna obręcz połączona ze stelażem z wygodnym siedziskiem na kółkach, w który wkładamy dziecko, zabezpieczając je przed niemiłym upadkiem na podłogę. Bobas może ruszać nóżkami, przemieszczając się do przodu. Jednakże nie powinniśmy pozwalać dziecku spędzać w nim połowy dnia, gdyż może nabyć niewłaściwych nawyków i przekonania, iż nigdy nie straci równowagi. W chodziku można zostawić pociechę, gdy np. szykujemy obiad, ale kiedy mamy wolny czas, dobrze jest poświęcić go maluszkowi i np. podtrzymać go za rączki, by mógł poćwiczyć chodzenie. Bezapelacyjnym plusem chodzików są blaty edukacyjne, jakie malec może włączać wciskając różnorakie przyciski.

dziecko

Autor: Valentina Yachichurova
Źródło: http://www.flickr.com

Świecidełka lub melodyjki na pewno dadzą mu sporo radości. Poza chodzikami ceniony jest również jeździk dla dziecka – tutaj. Pozwala smykowi na porządne podparcie, zatem dziecko nie wywróci się i nie zrobi sobie nic złego. Trzeba jednak pamiętać, by jeździk nie był zbyt lekki, inaczej nie udźwignie ciężaru brzdąca. Gdy maluszek już nauczy się chodzić, sprzęt również będzie pomocny, ponieważ pozwoli smykowi chodzić coraz szybciej. Zatem dokładnie sprzątajmy podłogę i pozbierajmy wszystkie zabawki, by mały człowiek cieszył się wolną przestrzenią. Na jeździkach można również siadać, odpychając się nóżkami, toteż w ciepłe dni można je wziąć na dwór, aby pozwolić dziecku na zabawę na zewnątrz.

Choć nie każdy rodzic jest zdecydowany na takie urządzenia, to warto jest się nad nimi zastanowić, zwłaszcza gdy spostrzegamy, iż maluszek chętniej raczkuje aniżeli próbuje wstawać. W sklepach jest naprawdę bogaty wybór scharakteryzowanych urządzeń, toteż powinniśmy bez problemów znaleźć produkt, jaki spełni nasze wymagania oraz będzie bezpieczny dla naszej pociechy. Wybierajmy sprzęty renomowanych producentów, a brzdąc będzie mógł cieszyć się nimi przez długi czas, bawiąc się nimi na różne sposoby.