Frajda dla entuzjastów gier planszowych

Dziś „uczta” dla zwolenników gier planszowych, czyli tych, którzy wolą zabawę ze znajomymi niźli granie w gry typu PC czy PS. Pragniemy przedstawić wam, serdeczni Czytelnicy dwie świetne gry planszowe – pierwsza wprowadza gracz do uniwersum rodem z książek fantasy, druga zaś zmusi was żebyście wybawili rodzaj ludzki.

Twilight Imperium wyszło już w trzeciej edycji przez znakomite studio Fantasy Flight Games, jakie znane jest z stworzenia takich gier jak : Gra o Tron ( pomysłodawcą obydwu jest Christian T. Petersen) oraz Citadels, niesamowicie popularnych oraz entuzjastycznie przyjmowanych planszówek.

Jeżeli masz ochotę zgłębić uzupełniające materiały na omawiany tu wątek, to przeczytaj to ważne opracowanie – ono też jest warte uwagi.

W opisywanej edycji Twilight Imperium wcielamy się w role dowódców dalece rozwiniętych cywilizacji, z których każda chce wygrać tron i totalną władzę na galaktycznym imperium. Najpierw musimy jednakże je odbudować, gdyż zostało niemalże unicestwione. Mamy możliwość wykonać to na różnorakie sposoby – poprzez siły zbrojne, pokojowe pertraktacje albo przewagę technologiczną. Wszystko zależy od woli gracza. W najnowszej edycji całość rozgrywki odbywa się aktywniej, przy raptownych konsultacjach, lecz nie trwa krócej! Zapowiada się długotrwała pełna emocji zabawa.

plaża

Autor: www.bieriozka.pl
umiejętności
Pandemia gra ta jest po pierwsze bitwą z czasem, którego jest za mało. Wcielamy się w role ekspertów, którzy mają na celu pozbyć się prędko rozwijających się chorób. Wymagana będzie jak najlepsza kooperacja pomiędzy graczami, z tego powodu że tylko wspólnie będziecie w stanie zniszczyć wirusy. Każdy obejmie inne stanowisko, dla przykładu : Specjalista Operacyjny potrafi budować laboratoria badawcze, w których tworzone są szczepionki, zaś Naukowiec umie szybciej niż pozostali usunąć epidemię, ponieważ potrzebuje jedynie 4 zamiast 5 kart choroby.

Obydwie planszówki oferują całogodzinne rozgrywki, w jednej rywalizujemy ze sobą zaś w drugiej współpracujemy ze sobą, aby wygrać z czasem. Nie ma znaczenia, którą formę rozgrywki preferujemy, obydwie gry planszowe są genialne na swój sposób.