Nie wiesz, w jaki sposób samodzielnie polakierować swoje auto? Przyda ci się kilka użytecznych wskazówek

Jeżeli zaobserwowaliśmy, iż na wielu elementach naszego samochodu powstała korozja, powinniśmy pomyśleć nad lakierowaniem pojazdu. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na usługi fachowego zakładu oraz być może będziemy zmuszeni zrobić to samodzielnie.

Znak zapytania

Autor: Alan Levine
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to wykonalne zadanie, zwłaszcza, gdy wykorzystamy opisane niżej wartościowe porady W pierwszej kolejności powinniśmy zainwestować w dobry lakier. Oszczędziliśmy na warsztacie, toteż możemy pozwolić sobie na lepsze środki, aby nie okazało się, że po lakierowaniu samochód nie prezentuje się tak, jak oczekiwaliśmy. Poza lakierem konieczny jest również papier ścierny oraz folia ochronna, aby zabezpieczyć wnętrze. Jeśli chcielibyśmy z dokładnością rozprowadzać lakier na konkretnych elementach pojazdu, może przydać się również pistolet oraz kompresor. Potem przychodzi czas na przygotowanie pomieszczenia. Zasadnicza jest odpowiednia klimatyzacja, gdyż lakier ma silny zapach, którego nie można wdychać. Dlatego poza wentylacją należy zadbać o swoje płuca zakładając maskę, na oczy natomiast przydatne będą specjalne gogle.

To niewielkie sumy, na jakie możesz sobie pozwolić, by lakierowanie samochodu nie było powodem uszczerbków na twoim zdrowiu. Po fazie przygotowań czas rozpocząć określone działania. Najpierw pozbywamy się poprzedniego lakieru wykorzystując papier ścierny. Trzeba to wykonać nadzwyczaj precyzyjnie, aby nie mieć problemów z nakładaniem nowego lakieru. Po zakończeniu prac z papierem ściernym można zacząć lakierować auto, pamiętając, aby nałożyć dwie warstwy, wtedy będziemy pewni, iż samochód będzie ładnie wyglądać.

Po 2 albo trzech dniach możemy zamontować elementy, jakie zdemontowaliśmy, by porządnie pokryć je lakierem. Zweryfikujmy jednak czy na pewno już wyschły. Zawsze lepiej jest odczekać kilka godzin, aniżeli zaprzepaścić godziny pracy i być przymuszonym na nowo powtórzyć wykonane działania. Jeżeli zatem nie masz gotówki, by zabrać samochód do warsztatu lakierniczego, korzystając z niniejszych porad na pewno poradzisz sobie ze zrealizowaniem tego zadania. Lakierowanie samochodu spowoduje, iż twój pojazd znowu będzie wyglądać jak nowy, ty zaś nie będziesz wstydzić się poruszać nim po ulicach.