Czemu jumping fitness to wspaniały sposób na piękną sylwetkę? Do jakiego miejsca warto się udać, żeby tak poćwiczyć?

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze są ćwiczenia na trampolinach, które określa się też jako jumping fitness. Takie ćwiczenia się naprawdę efektywne, stanowią ogromny wydatek energetyczny dla każdego ćwiczącego.

Zegar ścienny wskazówki NEXTIME

Autor: NEXTIME
Źródło: www.decosalon.pl
Mają same mocne strony, wzmacniają, ale i kształtują mięśnie, poprawiają wygląd ciała, szczególnie w “problematycznych” partiach ciała jak uda oraz pośladki.
Jumping fitness, przez wielu definiowany również jako jumping frog, jest specjalnie stworzonym zestawem ćwiczeń kardio, które pomagają uzyskać lepszą sylwetkę. Nie da się go nie lubić, ponieważ nie musimy się mierzyć z ciężkimi zadaniami, jak na siłowni, w tym miejscu najzwyczajniej w świecie… skaczemy na trampolinie. Powoduje to, iż u tak ćwiczących osób uwalniają się znaczące ilości endorfin, a one mają wielki wpływ na uczucie radości oraz pełnego relaksu.
jumping szczecin

Autor: Tatralandia
Źródło: www.tatralandia.sk

ogród

Autor: Keira McPhee
Źródło: http://www.flickr.com
Nie każda trampolina jest dobra do tego rodzaju ćwiczeń, powinna być specjalna – z przodu mieć metalową rączkę, która pomaga zachować równowagę podczas skakania. Stalowa konstrukcja, ma kształt sześciokąta, masa trampoliny zaś nie przekracza 12 kilogramów. Trening tego rodzaju prowadzony jest przez doskonale dobranych trenerów, by ćwiczenia były z jednej strony bezpieczne, z drugiej, aby efekty były bardzo szybko zauważalne.

Jeśli marzymy, aby błyskawicznie zrzucić kilka kilogramów, a jednocześnie, aby czuć się cudownie każdego dnia, powinniśmy skorzystać z tej formy ćwiczeń, która jest niejako zabawą, co tym bardziej powinno zachęcać do ćwiczeń.

Czy fascynuje Cię ta tematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis (scootive.pl/hulajnogi-wyczynowe), a znajdziesz tam mnóstwo nadzwyczajnych informacji, które wciągną Cię całkowicie.

Istotne również jest to, iż praktycznie w każdym większym mieście dostępne są takie trampoliny, a zwłaszcza jak jumping Szczecin ma wiele do zaoferowania w tym temacie.