Gdy chcemy zaprosić przyjaciół na ważną uroczystość rodzinną, kupujemy szykowne zaproszenia

Zaproszenia na uroczystości rodzinne możemy z grubsza podzielić pomiędzy dwa zbiory: te przeznaczone dla maluchów i te zaprojektowane dla osób dorosłych. Takie istotne wydarzenia, jak chrzest albo ślub, a również jego jubileusz, wymagają, aby gości zapraszać w nadzwyczajny, czyli uroczysty sposób. Estetycznie wydrukowane zaproszenia wręcza osobiście podczas zapowiedzianej wizyty. Aby jeszcze mocniej uwypuklić podniosły charakter samej czynności zapraszania, niektóre pary narzeczeńskie wręczają samodzielnie zrobione zaproszenia. Jednakże zdecydowana większość młodych osób preferuje zamówić profesjonalne druki.

Tort urodzinowy

Autor: Ian Gratton
Źródło: http://www.flickr.com

Zaproszenia ślubne sklep z akcesoriami ślubnymi posiadają zazwyczaj biały kolor, jednak coraz częściej można spotkać druki w tych mniej tradycjonalistycznych odcieniach, z różem włącznie. Na przygotowanym blankiecie znajduje się miejsce przeznaczone na ręczne wykaligrafowanie imion oraz nazwisk wszystkich gości. Taka metoda uzupełniania już dawno się przyjęła i w opinii agencji reklamowych, które produkują wszelkie zaproszenia ślubne- przykładowo firma smartinvite, taki wygląd ma pozostawać znakiem szacunku wobec danego członka rodziny albo przyjaciela. Państwo młodzi w prawie każdym przypadku decydują się na umieszczenie mniej lub bardziej słynnego cytatu o uczuciach, który niekiedy potrafi rozśmieszyć czytelnika.
Zaproszenia dla dzieci bywają zazwyczaj kupowane na takie ceremonie jak chrzest lub pierwsza komunia. I w takim przypadku wspomniane zaproszenie posiada kremowy kolor. A informacje zawarte na druku informują osoby zapraszane o czasie i miejscu planowanej ceremonii i wyrażają w kilku zwrotach uniesienie z faktu narodzin dziecka bądź przystąpienia drugoklasisty do pierwszej komunii. Kiedy nasza pociecha obchodzi za za miesiąc swoje 6 urodziny

Ślub i wesele w stylu vintage

Autor: Sebastian Ścigalski
Źródło: abcslubu.pl

albo w niedalekim czasie przypada dzień jej imienin, to niektórzy rodzice pragną z tej okazji wyprawić małe przyjęcie w ogrodzie. Zapraszając większą liczbę kumpelek i przyjaciół, trzeba wystosować szykowne zaproszenia, które zresztą z użyciem mazaków może przecież przygotować sam pierwszoklasista.
Zaproszenia urodzinowe (sprawdź zaproszenia urodzinowe) oraz te adresowane dla dojrzałych już narzeczonych mają ze sobą dużo wspólnego. W tym miejscu jesteśmy w stanie wspomnieć o gotowej formułce treści zaproszenia, a również o bardzo popularnej modzie, to jest o umieszczaniu na przygotowanym wcześniej blankiecie zdjęć osób, które będą pierwszoplanowymi bohaterami na danej imprezie