W jaki sposób dobrze dbać o włosy i które produkty stosować?

Niemal każdy marzy o pięknych, zdrowych włosach. Niejednokrotnie jednak nie przykładamy dużej wagi do specyfików jakich używamy, nie wiemy też, co jest bardzo dobre dla naszej fryzury. Jeżeli chcemy dbać o nasze włosy, warto dobierać to, co jest dla nich najbardziej odpowiednie i wiedzieć do jakiego typu włosów zaliczają się nasze.

zweryfikuj treść

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim warto sprawdzić jaki rodzaj włosów mamy. Te o dobrej sprężystości, lśniące, które z łatwością się układają, to włosy normalne, jeżeli natomiast są sztywne, zdarza im się łamać i trudno je ułożyć – są suche. Właściwej pielęgnacji domagają się również włosy przetłuszczające się i łupież. Największej pielęgnacji będą z pewnością wymagały włosy zniszczone. Warto określić jaki rodzaj włosów posiadamy, przy pomocy tych informacji zdecydowanie prościej będzie nam dobrać dobry szampon. Należy mieć świadomość, że dostosowanie szamponu jest bardzo ważne. Chociaż podstawowym zadaniem takich produktów jest zmywanie, nieodpowiednio dobrany może zaszkodzić kondycji naszych włosów. Na przykład włosy farbowane potrzebują specjalnej pielęgnacji, a szampon do włosów farbowanych zapobiegnie wypłukiwaniu koloru. Szczególnie ma to miejsce podczas koloryzacji na czerwono i rudo. Po koloryzacji chcemy, by blask oraz barwa utrzymywały się bardzo długo. Specjalny szampon do włosów farbowanych pomoże nam w tym. U osób mających włosy normalne mocne nawilżanie jest niekonieczne. Wystarczy systematyczne nakładanie odżywek i maski (jeden raz w miesiącu.

Piękne i zdrowe włosy

Autor: Fotolia.com
Źródło: Fotolia.com
Włosy przesuszone trzeba dobrze i często nawilżać, dodatkowo podcinać i nie obciążać. Dobrym krokiem będzie także rezygnacja z użycia suszarki. Jeśli mamy problem z łupieżem, prawidłowego szamponu trzeba używać minimalnie dwukrotnie w tygodniu, rzecz jasna w sytuacji, gdy informacja na opakowaniu nie zaleca inaczej. Jeśli mamy zniszczone włosy powinno się porzucić stosowanie prostownicy lub lokówki, a w przypadku gry mimo wszystko to robimy, trzeba zapoznać się precyzyjnie ze specyfiką produktu i ocenami. Obecnie opinie bardzo łatwo znaleźć w Internecie. Wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę takie hasła, jak np. „najlepsze prostownice” lub sprecyzować o konkretną firmę, przykładowo: „prostownica ghd opinie” (więcej w temacie). W wynikach otrzymamy wszelkie niezbędne nam dane. Pielęgnacja włosów to trudne zadanie, jednakże w pełni możliwe. Jeśli zależy nam na zdrowym, pięknym wyglądzie naszej fryzury, należy o to zadbać. Regularna pielęgnacja może stać się nawykiem, co z pewnością pomoże włosom.