Nasze społeczeństwo na koszt banku

Ostatnio sporo mówi się o tym jak wiele ludzie muszą zapłacić za kredyt we frankach. Da się wyczuć, że coś jest nie tak, ale osoby, które nie posiadają żadnego kredytu, niezbyt się tym martwią. Ale, kiedy dochodzi do sytuacji trudnej i konieczny jest szybki zastrzyk gotówki rodzi się pytanie, czy opłaca się wziąć kredyt?

kredyt

Autor: Simon Cunningham
Źródło: http://www.flickr.com
Brak jednoznacznej odpowiedzi. Rzeczywistość jest taka, że wszystko jest zależne od indywidualnej sytuacji konkretnej osoby. Oczywiście można generalizować i stwierdzić, że tak opłaca się zadłużyć się. Jednak trzeba byłoby dorzucić do tego sporo istotnych zdań. Tak, więc, jeżeli już mamy zamiar wziąć kredyt, to tylko w placówce bankowej. Nie powinniśmy wybierać się po pożyczki w jakiś pseudo bankach. W takich sytuacjach najczęściej spłaca się nawet 300 procent kwoty, którą otrzymaliśmy. Nie jest to dobra sprawa dla osób, którym i tak przecież brakuje pieniędzy. Dlatego jeżeli brać kredyt to jedynie w normalnym banku. Na sto procent zaraz podniosą larum Ci, którzy mają kredyt w obcej walucie w normalnych bankach, a czują się oszukani. Otóż w tym momencie musimy wspomnieć o drugiej ważnej zasadzie, jeśli chcemy wziąć kredyt to jedynie w tej walucie, w której zarabiamy. Oczywiście, instytucje finansowe mówiły ludziom, że

Karta kredytowa na zakupy

Źródło: http://pixabay.com/

nie mają oni zdolności kredytowej w naszej walucie i proponowali im kredyt w walucie obcej. Cóż na to, co już się wydarzyło wpływu nie ma, trzeba przy kredytach, po prostu, starać się jasno myśleć, chociaż nie jest to proste.

Wszystko jest dla ludzi

Zdarza się tak, że chcielibyśmy zakupić, coś ponad stan. Może nie jest to coś ogromnego, ale nie stać nas od tak na taką rzecz. Wtedy przychodzi do głowy myśl, żeby zapożyczyć się w banku, jednak czy w dzisiejszych czasach czy opłaca się wziąć kredyt?

Nie jest to proste pytanie, ale możemy stwierdzić, że owszem. Jeśli nie sprawi on, że rata będzie pożerała 75% naszych zarobków, to możemy wziąć kredyt, który pozwoli nam kupić rzecz, na którą bez pożyczki nie znaleźlibyśmy pieniędzy. Oczywiście, kiedy będziemy starać się o kredyt warto na początku przejrzeć ofertę w kilku bankach, żeby wybrać tę, która okaże się dla nas najbardziej korzystna. Musimy też pamiętać, że koszt kredytu to nie tylko rata, do tego dochodzą ubezpieczenia i wiele różnych opłat. Dlatego nie składajmy podpisu pod umową w banku bez przejrzenia jej. Poza tym pracownik w banku jest zobowiązany do udzielenia nam odpowiedzi na wszystkie pytania.