Jak się wypromować? Czy jedynie w internecie czy warto korzystać z reklamy zewnętrznej? Na pewno warto tak próbować

W dzisiejszych czasach naprawdę trudno się wypromować. Jaki jest główny powód takiej sytuacji? Wydaję się, że jest tak przede wszystkim przez dużą dostępność różnorodnych produktów i związaną z tym kampanią reklamową.

billboard

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego względu niezwykle trudno przebić się ze swoim przekazem, zwłaszcza, iż wiele firm stosuje identyczne środki. Najwięcej firm korzysta z promocji w sieci, jednakże jak się okazuje nie można przesadzać. Ponieważ cały budżet przeniesiony na działania w sieci to może być zbyt dużo, warto jednakże skupić się na reklamie zewnętrznej. Outdoor to zazwyczaj reklama wystawiona na zewnątrz (przykładowo: warto tu zajrzeć|reklama tesco szamotuły|link do strony internetowej).

Jest prezentowana na specjalnie do tego celu przeznaczonych nośnikach reklamowych, a więc są to billboardy, tablice reklamowe, citylighty, słupy z ogłoszeniami. Są również umieszczone na nośnikach, przykładowo na wiatach przystankowych czy kioskach. nietuzinkowe pomysły w tego typu reklamie to reklama ambientowa,przykładowo opakowywanie budynków czy reklama wielkoformatowa, za pomocą form trójwymiarowych (dailymotion.com/video/xryaoi_reklama-tesco-swidnica-tel-782-666-777_lifestyle). Outdoor to działania reklamowe, tak zwane ATL, czyli Above The line. Są to działania robione poprzez

reklama zewnętrzna

Autor: Mikey
Źródło: http://www.flickr.com

dostępne środki masowego przekazu.

W odróżnieniu od innych mediów, takich jak gazety czy programy telewizyjne, outdoor przenosi jedynie sedno reklamy. najmodniejsze nośniki reklamy zewnętrznej, to billboardy, citylight, reklama pneumatyczna i reklama wielkoformatowa. Billboard to dośćmodna nazwa wielkich tablic, które są stosowane do prezentowania posterów reklamowych. Takie reklamy zwykle można zauważyć przy drodze poza obszarami zabudowanymi. Często widziane są oświetlone, aby zapewnić odpowiednią widoczność plakatu nocą. zazwyczaj spotykane wymiary to 6×3, czyli tak zwany cityboard.

Citylight to panel reklamowy o wymiarach 1,20 x 1,80 m. Taki plakat powieszony jest za szybą z tworzywa, jest też podświetlony. stosuje się go w reklamach na przystankach, na latarniach, może być też wolno stojący. Reklama pneumatyczna to reklama dmuchana. Jest bardzo szybki w montażu i prosta w przewożeniu. Lekki i ekonomiczny, używany na licznych imprezach plenerowych, pokazywany przez krótki czas. Reklama wielkoformatowa jest bezpośrednio na ścianach budynków lub w czasie remontu budynku na rusztowaniu. Wykonane z siatki winylówek, backlightu, który przepuszcza światło. Mogą być też wykonane z pełnego winylu.