Billboardy – metoda na bycie zuważonym przez tysiące osób

Promocja dźwignią sprzedaży – racja znana wszystkim. Im więcej ludzi pozna produkt, tym więcej zyska szansę na kupno. Dlatego strategiczne jest rozmieszczenie reklamy, jak również jej wielkość. Oszczędzając na reklmę tamujesz triumf swojego wyrobu.

Reklama

Autor: ING Group
Źródło: http://www.flickr.com
Rzucaj się oczy – umieść reklamę na billboardzie

Billboardy to ogromne podświetlane plansze na których umieszcza się plakaty promocyjne. Dużym kalibrem odznaczają się billboardy (na przykład: billboardy zielona góra). Nikt nie przejdzie obok nich nieporuszony. Jej gabaryty zapewniają, że tysiące osób co dzień będą natrafiać na nasz towar. Przez to firma będzie kojarzona, a grono ewentualnych konsumentów rozbuduje się. Ciekawe slogany reklamowe umieszczone na billboardzie mogą stać się w tak bardzo popularne, że przejdą do historii, będą skwapliwie przytaczane, co jeszcze bardziej ugruntuje pozycję firmy na rynku. Frapującym adresatów zabiegiem jest cykl reklam, kiedy na pierwszym zamieszczono by zagadkę, a dopiero po jakimś czasie rozwiązanie. W przeszłości znany był przypadek, gdy pewna firma wykupiła dwa billboardy obok siebie. Na pierwszym umieściła wymyśloną sytuację będącą marzeniem sporu osób, a na kolejnym dała raklamę swojej firmy, która to marzenie realizowała – jest to wspaniały przykład kreatywności!

Reklama

Autor: FaceMePLS
Źródło: http://www.flickr.com

Zaplanuj kampanię marketingową i wynajmij billboardy

Dużo przedsiębiorstw trudniących się dzierżawą billboardów gotowych jest pomóc w rozplanowaniu całościowej akcji reklamowej.

Ponadto podpowiadają jak uściślić kim jest adresat, do którego chcemy trafić i na tej podstawie proponują zrobienie designu graficznego, jego druk i montaż. Na prośbę klienta wykonywane są sondaże przed, jak i po montażu reklamy. Działanie te mają za cel udzielić odpowiedzi na zapytanie czy akcja osiągnęła powodzenie, i jaka jest jej skuteczność. Nieocenioną zaletą wynajmu powierzchni reklamowej jest mały koszt, jaki trzeba w nią zainwestować. Przykładem może być: sprawdź to.