Gdy maluchy nie mają co robić – klika sposobów na szare zimowe wieczory

Zimą, wielu rodziców rozważa, w jaki sposób umilić ten czas swoim latoroślom. Niskie temperatury oraz krótki dzień zmuszają do pozostania w domu, który (tylko na pozór) jest mało atrakcyjnym miejscem do dziecięcych szaleństw w porównaniu z przydomowym podwórkiem czy placem zabaw. Nie pozwólmy jednak, by zima ograniczała wyobraźnię maluchów. Dużo pozytywnych emocji przysporzy pociechom robienie kartek bożonarodzeniowych czy ozdób choinkowych.

dziecko

Autor: Israel_photo_gallery
Źródło: http://www.flickr.com
Konieczne materiały znajdziemy np. w internetowych sklepach hobbystycznych, lub… na biurku, spacerze, w szufladzie. Dziecięca fantazja lubi zaskakiwać! Pomysłów najlepiej jest szukać szukać na stronach internetowych przeznaczonych dla dzieci. Zaskoczy nas masa pomysłów i technik dekorowania – nadawania wbrew pozorom niepotrzebnym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, tworzenie małych upominków, notatników, zawieszek na drzwi, papierów do pakowania prezentów oraz ozdób na na wiele innych okazji. Nie każdy z nas orientuje się, że 13 grudnia przypada Światowy Dzień Telewizji dla Dzieci. Z tej okazji można razem z dzieckiem stworzyć tekturowy telewizor.

Organizując małym odkrywcom odpoczynek bierny, powinniśmy połączyć przyjemne z pożytecznym (ciekawa strona). Nauka podana w kreatywny sposób jest przez nie bowiem łatwiej przyswajalna. W tym przypadku

dziecko

Autor: Travis Swan
Źródło: http://www.flickr.com

także z pomocą przychodzi Internet. Portale dla dzieci gwarantują masę gier, rozwijających kreatywność i wyobraźnię.

A może namówimy naszą pociechę do sprawdzenia swych umiejętności w konkursie? Dzieci niezwykle cenią sobie tę formę rywalizacji.

Aby przeglądnąć następny frapujący najnowszy materiał (https://www.chemiana100procent.pl/kategoria/zbior-zadan-z-chemii/) na ten temat, kliknij w ten link — pod nim wyszukasz sporo ciekawostek.

Konkursy dla dzieci zapewniają im sporo zadowolenia, kształtują charakter, uczą „zdrowej” rywalizacji a także dają możliwość wykazania się dziecku swoją wiedzą i umiejętnościami w wielu dziedzinach. A radosny uśmiech dziecka na widok listonosza z paczką? Niezapomniany.

Grudzień to chyba najbardziej lubiany przez dzieci zimowy miesiąc. To podczas przygotowań do Świąt dorośli posiadają więcej czasu, który mogą poświęcić na zabawę ze swoimi Skarbami. Wykorzystajmy ten czas jak najmilej.

Może Cię zainteresować: