Escape room – unikatowy aspekt rozrywki w metropolii państwa.

Jeszcze kilka lat temu zabawa postrzegana była jako wyjście do kina, teatru albo spotkania w gronie przyjaciół. Kiedy spotykaliśmy się z znajomymi standardowo umilaliśmy sobie czas rozgrywając partie w gry planszowe, gry karciane oraz gry sprawnościowe na przykład Twister.

escape room

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach takie zebrania, na jakich gram w takiego typu gry to sporadyczność. W dzisiejszych czasach bardzo rzadko zbieramy się na tak zwanych domówkach. Głównie umawiamy się ze znajomymi w lokalach z muzyką, restauracjach albo pubach. Więcej informacji na stronie: A z zabaw ostatnio bardzo modne stają się gry, które mają nazwę escape room.

To rozrywka przerzucona z fikcyjnego do realnego otoczenia.

Intrygujący wpis? Miło nam to słyszeć. Tym samym gorąco zapraszamy na (https://www.digital-motion.pl/sesja-biznesowa/) naszą kolejną witrynę, na której znajdziesz dużo podobnych opisów.

Jak gra komputerowa zdobyła olbrzymią rzeszę fanów. Właśnie dzięki ogromnej renomy zdecydowano przerzucić grę ze świata wirtualnego do realnego. Nowatorami w tym są Japończycy, którzy w 2004 roku uruchomili naczelny na świecie pokój. Następnym krajem, jaki postanowił uruchomić pokój z serii escape room były Stany Zjednoczone. Do kraju ta rozrywka przyszła w 2014 roku, kiedy to pierwszy pokój uruchomiony został we Wrocławiu. Jednak najwięcej tego typu pokoi w kraju jest w Warszawie.

Escape room Warszawa rozporządza aktualnie 19 pokoi. Żeby odwiedzić wszystkie te pokoje potrzebujemy tysiąc pięćdziesiąt minut. W skrócie opowiemy troszkę o zasadach tej rozrywki. Zasady są bardzo proste: musimy w określonym czasie rozwikłać wszystkie szarady i układanki, jakie były przyszykowane przez autorów pokoju. W stosunku od trudności pokoju posiadamy wszelkiego typu prostsze bądź trudniejsze szarady.

Rozrywka dedykowana jest dla grup złożonych z 2 do 5 graczy. Rozgrywający muszą ze sobą współpracować, gdyż bez zespołowej komunikacji oraz współdziałania omal niemożliwe jest rozstrzygnięcie wszystkich szarad a w konsekwencji wyjście z pokoju w danym czasie. Przyjemność stała się bardzo popularna, gdyż obecnie jest to jedyna zespołowa rozgrywka, która wymusza w graczach reguły współdziałania racjonalnego myślenia i sprawnego rozumienia epizodów. Pokoje serii escape room Warszawa są najbardziej oblegane w całej Polsce. Dzięki temu stał się renomowanym pokojem.