Sztuka prania – rady

Poprawne czyszczenie odzieży, mimo że wpisuje się w naszą codzienną rutynę, jest nie byle kunsztem. Ze względu na powtarzalną naturę owej czynności, czasem zapominamy o istotnych detalach, mogących zoptymalizować czyszczenie tkanin na każdym z etapów, zacząwszy od sortowania, a skończywszy na prawidłowej pielęgnacji pralki. Oto porady, jakich zastosowanie pozwoli opanować sztukę prania do perfekcji.

pranie

Autor: Denis Postle
Źródło: http://www.flickr.com
W trakcie sortowania prania zwracaj uwagę nie wyłącznie na odcienie, ale także na typ materiałów. Kolory muszą być podzielone na białe i ciemne, gdyż nawet przy praniu w niewysokich temperaturach poniektóre barwniki mogą farbować. Kolejnym wyznacznikiem w czasie sortowania będzie rodzaj tkaniny – dzielmy pranie zależnie od rodzaju przędz na naturalne jak też syntetyczne, jako że wytyczne dotyczące ich prania są rozmaite. Dobrym podejściem może być kosz z kilkoma przegródkami na pranie, ułatwiającymi segregowanie – szczegóły na stronie.

Za każdym razem stosujmy się do zaordynowań producenta ukrytych w znakach na metce wszytej w konfekcji. Kiedy jakieś odzienie nie posiada metki, obchodźmy się z nim bardzo delikatnie. Aby ochronić garderobę przed uszkodzeniami w trakcie prania, zawsze opróżniajmy kieszenie, starajmy się związywać tasiemki a także nie przepełniajmy pralki. Odzież w szczególności narażoną na uszkodzenia w trakcie prania możemy wkładać do woreczków na pranie. Zwracajmy uwagę

pranie

Autor: erizof
Źródło: http://www.flickr.com

także na stan naszych ciuchów przed włożeniemich do pralki. Pranie ciuchów z poluzowanymi guzikami, staników w złym stanie albo garderoby z rozdarciami, zaszkodzić może nie tylko naszej pralce, ale dodatkowo ubraniom.

Poprawne posortowanie odzieży, to pierwszy krok w sztuce perfekcyjnego prania. Kolejny to właściwe załadowanie bębna. Pamiętajmy, że nie wolno w całości zapełniać pralki. Pozostawienie wolnego miejsca, by ubrania mogły się swobodnie obracać w bębnie, jest konieczne do pozyskania odpowiednich efektów prania. Zależnie od rodzaju tkaniny winniśmy zostawić w bębnie odpowiednią ilość wolnej przestrzeni. Tkaniny bawełniane potrzebują najmniej wolnego miejsca – wystarczy jak będzie ona odpowiadać wielkości dłoni włożonej nad pranie – więcej informacji.

Pamiętaj, że żeby uzyskać interesujące wiadomości na omawiany temat, musisz odnaleźć dobre źródło – zatem odkryj serwis (https://kbsound.pl/47-in-wall-bt), w tamtym miejscu odnajdziesz wciągające fakty.

Tymczasem materiały sztuczne muszą zajmować nie więcej niż od 40 do 60procent pralki.