Wydaje się, że gry strategiczne online najlepsze czasy mają już za sobą

Wiele ich odmian wskazuje, że świat Facebooka, social media i obrazkowych remiksów nie wyeliminował z, nomen omen – gier online. Zagramy w to co tylko preferujemy – od strategicznych przez RPG do sportowych manegerów. Jeśli chodzi o gry – manager, pierwszym skojarzeniem będą oczywiście soccerowe wersje Football Managera. Od zaplecza rozwijasz tutaj własną wirtualną drużynę, budujesz nowy stadion, wykonujesz transfery itd.

Jesteś szefem i trenerem w jednym. Co innego w grach akcji, tutaj interfejs pozornie wydaje się taki sam. Tymczasem akcje gier, takich jak Mechrage, toczą się w przyszłości – link do ciekawej strony. Samo wskazanie na roboty jasno sygnalizuje przestrzeń czasową. Jeśli już roboty to wiadomo, że chodzi o skojarzenie batalistyczne. W sieciowej grze nie zamierzamy ich rozwijać i żyć z nimi, na wzór klasyki gatunku, czyli Sims`ów. Gra w Mechrage startuje w małej osadzie, zaczynamy grę najsłabszym dostępnym żelastwem na chodzie.

Rzecz jasna, w miarę rozwoju akcji i kolejnych poczynań odblokowujemy lepsze roboty i osady. Kluczową areną rozwoju scenariusza jest przestrzeń wojskowa. Od batalistycznych poczynań – a jako generał-maszyna musimy to robić – zależy powodzenie w przechodzeniu przez grę. Dodajmy na marginesie że na walkach się nie kończy. Super przywódca przegrywa bez sprzętu i surowców i koniecznych do sukcesu sojuszy. Przy budowaniu swojej potęgi pod uwagę należy brać każdy z tych czynników.

gra

Autor: Play Among Friends Paf
Źródło: http://www.flickr.com
Przyszłość, maszyny i walka nie są kuszącą fabułą gry? Gdy chcecie pozostać przy „walce” online, ale w innym kontekście warto spróbować swoich sił w Wawawars – . Jej fabuła rozgrywa się w… Warszawie. O co idzie walka? To dopiero gratka – rdzenni Warszawiacy biją się z przyjezdnymi. Jedną z dwóch opcji wybieramy na samym początku gry. Podobnie jak w każdej zręcznościowej strategii zaczynamy grać bez żadnych umiejętności z niewielką kasą, w ślepym zaułku planszy. Docelowo chodzi o kontrolę nad miastem wybranej grupy – Warszawiakami lub przyjezdnymi. To specyficzna lekcja życia w dużym mieście, w którym nie ma sentymentów. Grupy rozpychają się łokciami, by panować w mieście. Jak więc widać gry z „walką” online przybierać mogą różne scenariusze.