Wakacje w siodle – dlaczego dobrze jest posłać swoje maleństwo na obóz jeździecki

W obecnych czasach ulubioną zabawą dzieciaków jest granie na laptopie oraz telefonie komórkowym. Mogłoby się wydawać, iż czas wakacji to okres, w którym dzieciaki spotykają się ze swoimi kolegami i wspólnie spędzają czas na zewnątrz. Na nieszczęście, ostatnimi czasy da się zauważyć, iż nawet jeżeli brzdące spotykają się z przyjaciółmi, to najczęściej spędzaj czas przy komputerze.

koń na pastwisku

Autor: burlan marius
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym, już dzisiaj wszyscy rodziciele powinni zatroszczyć się o to, żeby urządzić swojemu bobasowi aktywne wakacje. Ciekawym rozwiązaniem są sportowe obozy jeździeckie, głównie dla dzieci, jakie każdego dnia zamieszkują w dużym mieście. Na bank spędzenie wakacji (W sytuacji gdy poszukujesz oferty na urlop zobacz coral travel turcja first minute) na łonie natury w otoczeniu koni, sprawi, że dziecko będzie mniej zawadiackie i pojmie, że świat nie kręci się wyłącznie w sieci. Przed zarejestrowaniem potomka na tego rodzaju wyjazd należałoby wcześniej zabrać go do stajni, aby zaznajomiło się z normami bezpieczeństwa oraz rynsztunkiem jeździeckim. Istotne jest też to, aby trenerzy zapoznali ucznia z wierzchowcem, na którym będzie jeździł w czasie kolonii. Jeżeli zdecydujemy, że zapisujemy swoją pociechę na taką kolonię to w takim przypadku mamy możliwość doboru terminu i czasu trwania tego wyjazdu. Jeśli mamy możliwość to warto wysłać dziecko na dwutygodniowy obóz, bowiem w takim czasie jest w stanie opanować fundamentalne techniki przemieszczania się na koniu. Naturalnie sportowe obozy jeździeckie to nie jedynie jazda konna. Wykwalifikowana kadra zaaranżuje czas wszystkim uczniom. Multum czasu dzieci spędzą na placu zabaw, na górskich włóczęgach oraz biorąc udział w zawodach sportowych. Z całą pewnością wszyscy uczestnicy będą ucieszeni, bowiem na koniec każdego turnusu odbywają się zawody, gdzie da się zdobyć bajeranckie nagrody – www.patataj.com/oferta/obozykonne/ (www.patataj.com/oferta/obozykonne/)11/5295b3c679ea0___flickr_4012241310.jpg|L|W=200|ALT=konik i dziewczyna]

Nie musisz się troszczyć, że Twoja pociecha nie da sobie rady, ponieważ wychowawcy na początku pobytu dobiorą dla Twojego dziecka właściwego konia, w zależności od umiejętności. Sportowe obozy jeździeckie są dla osób, jakie miały już do czynienia z jazdą na koniach oraz dla tych którzy dosiądą to zwierzę pierwszy raz. Już dziś zaplanuj swojemu dziecku niezapomniane wakacje. Będziesz miał pewność, iż na takim obozie malec pozna nowych przyjaciół, a także spędzi wyjątkowe chwile.