Dokąd sięga tradycja przebierania się w różnorakie stroje przy niektórych popularnych okazjach?

Tradycja przebierania się na bale maskaradowe sięga średniowiecza oraz pochodzi ze słonecznej Italii. Pochodzący z tamtąd oligarchowie ubierali je, żeby upodobnić się do różnych postaci słynnych z mitologii.

rodzina

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawą nowinką jest okoliczność, iż karnawał był wyłącznym sezonem w roku, gdy panowało społeczne przyzwolenie na ubieranie damskich ubrań przez mężczyzn.
gry

Autor: Allison Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Tak bogata historia nie może wyjść w niepamięć, dlatego do dzisiaj w wielu krajach świata kontynuuje się tradycję atrakcyjnej zmiany swojego wyglądu, przykładowo poprzez przebrania na Halloween. W wielu – zwłaszcza anglojęzycznych państwach wieczorami 31-go października obchodzi się związane z maskaradą święto. Nie jest to święto państwowe, wszakże jest jednym z najbardziej popularnych świąt w roku. W naszej ojczyźnie obywatele ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych XX wieku. W najwyższym stopniu kojarzona z nim jest dynia z wydrążonymi oczyma, nosem oraz ustami.

Zgromadziliśmy w tym miejscu istotne informacje, zatem jeżeli masz ochotę dowiedzieć się czegoś dodatkowego obejrzyj więcej tu naszych witryn.

Ponadto często umieszcza się w niej jakieś źródło światła, przykładowo lampę czy w przeszłości świeczkę. Inne słynne przebrania na Halloween to przykładowo duchy, zombie, wiedźmy, nietoperze czy czarne kocury.

przebrania na halloween

Autor: Teatr Praga
Podobnie długą tradycję posiadają maski weneckie – bardzo pomocna strona, mądrze jest odwiedzić. Konwencja ich wkładania dosięga przynajmniej XIII wieku. Używając maski weneckie wszyscy suwerennie od ich statusu społecznego czy finansowego mogą być niniejszym, kim pragną. Nie jest ważne, czy pracuje się jako służąca czy gospodyni.

Obywatele są wtenczas nierozpoznawalni. Takowe maski weneckie dzielą się na różne rodzaje. Najbardziej popularna z nich to bauta, która zakrywa całą buzię, ale jej dolna część nie przylega do brody.